Menu

پشیمانی شدید سهامداران از فروش سهام عدالت | رویداد

پشیمانی شدید سهامداران از فروش سهام عدالت | رویداد
خبرگزاری رویداد

از یک ماه و نیم پیش قرار بود واریزی‌های خرد برداشته و پول سهام عدالت به صورت عمده واریز شود، اما در پرداختی‌های این هفته نیز واریزی‌های کمتر از ۲۰ هزار تومان وجود دارد که موجب انتقادات تند سهامداران شده است.

رویداد۲۴  واریز پول سهام عدالت اگر بزرگترین مشکل سهامداران در فروش سهامشان نباشد قطعا یکی از مهم‌ترین مشکلات است.

شاید بتوان گفت فرایند فروش سهام عدالت با شعار کمک به معیشت خانوارها آغاز شد، اما به نظر می‌رسد که تاخیر در واریز پول فروش آن و واریز خرد مبالغ، نتوانسته کمک چندانی به رفع گرفتاری فروشندگان سهام عدالت کند.

حالا فروشندگان سهام عدالت گزارش می‌دهند واریز پول سهام عدالت حتی در حد سه هزار تومان نیز انجام شده و برخی از سهامداران با گفتن اینکه ناهماهنگی و شلختگی در فروش سهام عدالت را توهین به خود می‌دانند، از حساب کردن روی سهام عدالت ابراز پشیمانی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: ارزش سهام عدالت از بین رفته است؟/ سهام خود را بفروشیم یا نگه داریم؟

این روزها نیز پس از گذشت وقفه‌ای که برای فروش سهام عدالت افتاد، اظهارات سهامداران حاکی از این است که برخی از کارگزاری‌ها اقدام به فروش و واریز پول سهام کرده‌اند اما همچنان مشکل واریزی خرد وجود دارد، بیشترین واریزی نیز رقم‌های کمتر از 20 هزار تومان است.

«به خدا اگر احتیاج نداشتنم نمیفروختیم حالا بعد چند ماه دوازده هزار تومان واریز میکنید»

«بانک سپه بعد دو ماه ۸ هزار تومن به حسابم ریخت موندم با این پول کجا سرمایه گذاری کنم فقط»

«اره مفید ساعت 2بامداد توی پنل زد 12هزار تومن و 5صبح واریز کرد»

«والا مفید واسه منم ۱۲ هزارتومن زده دیروز.. این اسمش واریزیه؟ نیم دلار هم نمیشه ها»

«سامانه ی سعدی هر ۲ هفته ۳ هزار تومن .بعضی وقتاهم ۶ هزار تومن واریزی داشته»

«امروز برای من ۷تومن واریزی داشت»

درحالی واریزی‌های خرد ادامه دارد که قرار بود حذف شود، در پایان مرداد ماه در جلسه کانون کارگزاران بورس تصمیم بر این شد که پول سهام عدالت به صورت یکجا یا در مبالغ بالا برای مشتری‌ها واریز شود.

همچنین قرار بود شرکت سپرده‌گذاری مرکزی زیرساخت‌های فنی این کار را آماده کند، اما پس از گذشت یک ماه و نیم هنوز این کار انجام نشده است.

در کنار واریزی‌های خرد، از ارزش سهام عدالت نیز کاسته شده و از حدود 21 میلیون تومان به نرخ 14 میلیون تومان رسیده است. موج پشیمانی از فروش سهام عدالت در بین سهامداران به نحوی است که برخی از آنها به دنبال حذف درخواست فروش هستند.