Menu

تحریم‌های جدید بانکی بازار سرمایه را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد؟ | خبرآنلاین

تحریم‌های جدید بانکی بازار سرمایه را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد؟ | خبرآنلاین
خبرآنلاین

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از کارشناس بازار سرمایه نوشت: به دلیل ارتباط اقتصادی کشور ما با سایر کشورها، تحریم‌های جدید بانکی اثری روی بازار سرمایه ندارد.

فرزین آقا بزرگی کارشناس بازار سرمایه در خصوص تاثیر تحریم های بانکی بر بازار سرمایه اظهار کرد: علاوه بر ۱۸ بانکی که به تازگی تحریم شده اند، تعدادی از بنگاه های اقتصادی از گذشته مشمول تحریم های آمریکا بوده اند اما به دلیل  ارتباط اقتصادی کشور ما با سایر کشور ها این تحریم ها تاثیر چندانی بر بازار سرمایه ندارد.

او بیان کرد:تحریم ها باعث نمی شود که افراد سرمایه های خود را از بانک ها خارج و وارد بازار سرمایه کنند، حتی اگر این اتفاق رخ دهد باز هم سود سهام از طریق بانک‌ها به حساب افراد واریز خواهد شد که موجب افزایش گردش مالی آنها می شود.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این سوال که آیا تحریم های جدید بانکی روی سهام این بانک ها در بازار سرمایه اثر می‌گذارد؟ افزود:در گذشته هم تعدادی از بانک های کشور تحریم بودند، اما سهامشان نه تنها آسیب ندید بلکه رشد هم کرد زیرا گردش مالی بانک ها از طریق ارز انجام می شود در نتیجه این تحریم ها بر روند کلی و ماهیت سهام بانک ها در بازار سرمایه تاثیر چشم گیری ندارد.

تحریم‌های جدید بانکی بازار سرمایه را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد؟ | خبرآنلاین

آقا بزرگی  در باره  تاثیر روند انتخابات آمریکا بر بازار سرمایه گفت:تاکنون بین بایدن و ترامپ مذاکراتی انجام شده است و هر دوی آنها سعی دارند روی تحریم های ایران مانور دهند اما تمام این صحبت ها نمایشی بیش نیست زیرا طرف حساب کشور ما مجلس سنای آمریکا است، سیاست های خصمانه آمریکا نه تنها از قبل کمتر نشده بلکه بر شدت  آن نیز افزوده شده است ، اما نکته حائز اهمیت این است که تحریم های  آمریکا نتوانسته تاثیر زیادی روی بازار سرمایه بگذارد.

او در رابطه با اینکه افزایش قیمت دلار تا چه حد می تواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد، بیان کرد:اگر قیمت ارز افزایش پیدا کند، ارزش روز دارایی‌ بنگاه های اقتصادی به همان میزان تغییر می کند،اما اگر قیمت ارز بیش از حد افزایش پیدا کند، تولید کنندگان در تهیه مواد اولیه با مشکل مواجه می شوند و به حاشیه سود آنها لطمه می زند.

223227