Menu

بلیط ۴۰۰ میلیونی هواپیما به آمریکا | رویداد

بلیط ۴۰۰ میلیونی هواپیما به آمریکا | رویداد
خبرگزاری رویداد

قیمت بلیت تهران به مقاصد مختلف در امریکا به چیزی حدود ۳۵۰ الی ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره قیمت بلیت به امریکا گفت: با توجه به نرخ ارز و قیمت‌های تمام شده قیمت بلیت، مقاصد دوری مانند آمریکا بسیار افزایش داشته‌ است. قیمت بلیت بیش از 300 میلیون تومان به مقصدی مانند لس‌آنجلس در حالی است که وقتی قیمت دلار 3 هزار تومان بود قیمت رفت این مسیر بین 30 تا 40 میلیون تومان بود.

وی با اشاره به پروازهای کانکشن پرواز آمریکا اظهار داشت: در حال حاضر مسافران ایرانی از پروازهای کانکشن قطر (دوحه)، امارات (دوبی)، ترکیه (استانبول) و اروپا (لندن، فراکنفورت، آمستردام) برای مسیر امریکا استفاده می‌کنند که مدت زمان پرواز مسیری مانند ترکیه تا امریکا حدود 12 ساعت است که تاکید می‌کنم مدت زمان پرواز به شهر مقصد در امریکا بستگی دارد. همچنین از اروپا تا امریکا بیش از 7 ساعت زمان پروازی است. تمام این موضوعات در تعیین قیمت بلیت امریکا موثر است.

بیشتر بخوانید: کاهش چشمگیر مسافران و شرایط سختگیرانه فرودگاه امام

امروز در حالی قیمت بلیت هواپپما در مسیر رفت و برگشت آمریکا به حدود 400 میلیون تومان رسیده است که تا دو سال پیش با این رقم امکان خرید یک واحد مسکونی در منطقه معمولی تهران وجود داشت.

گفتنی است که درصدی از مسافران پروازهای کشورهای همسایه در واقع مسافران این پروازهای کانکشن به مقاصد دور مانند آمریکا و کانادا هستند که گویا ارزان‌ترین این پروازهای کانکشن همین پرواز‌های ترکیه است که برقراری آن به مطالبه عمومی در کشور تبدیل شده‌است.