Menu

واحدهای گازی نیروگاه زرند سال آینده وارد مدار می‌شوند | ایسنا

واحدهای گازی نیروگاه زرند سال آینده وارد مدار می‌شوند | ایسنا
ایسنا

طبق پیش بینی ها و برآوردهای صورت گرفته واحدهای اول و دوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند به ظرفیت ۳۲۴ مگاوات در پیک سال آینده وارد مدار خواهند شد.

به‌ گزارش ایسنا، عملیات اجرایی احداث نیروگاه سیکل‌ترکیبی زرند از اوایل سال گذشته آغاز شده و روند احداث آن با اتکا به متخصصان بومی و تجهیزات ساخت داخل در حال انجام است و در حال حاضر فعالیت‌های ساختمانی و زیربنایی مجموعه به اتمام رسیده و در مرحله نصب و راه‌اندازی تجهیزات قرار دارد.

محمود صادقی - مجری طرح‌های نیروگاه گازی شرکت برق حرارتی - در این باره گفت: در احداث این نیروگاه با استفاده از تجهیزات معتبر و قابل رقابت با قطعات خارجی که توسط شرکت‌های داخلی ساخته شده است، شاهد کاهش ۲۰ درصدی هزینه‌های ارزی در این واحد نیروگاهی هستیم.

وی اظهار کرد: با اتمام عملیات ساختمانی و روشنایی سالن توربین، عملیات نصب بخش توربین‌ها، اسکیدهای مربوطه، نصب بخش اگزوز، ایراینتیک و فین فن دو واحد گازی نیروگاه زرند به صورت همزمان در حال نصب بوده و از برنامه زمان‌بندی سنکرون جلوتر است. همچنین عملیات ساختمانی بخش‌های مشترکات نیروگاه نیز به اتمام رسیده و آماده نصب تجهیزات است.

صادقی با بیان اینکه در بخش گازرسانی نیز با نهایی شدن محل اتصال خط نیروگاه به خط اصلی گاز، عملیات ساختمانی ایستگاه گاز داخلی به پیمانکار ابلاغ و تجهیزات ایستگاه ۱۰۰ هزار مترمکعبی، حمل و آماده نصب است، گفت: با تکمیل احداث دو واحد گازی این نیروگاه حدود ۳۲۴ مگاوات به ظرفیت برق استان کرمان افروده می‌شود.

مجری طرح‌های نیروگاه گازی شرکت تولید نیروی برق حرارتی تاکید کرد: راه‌اندازی این نیروگاه در تامین برق شبکه سراسری جنوب شرقی کشور در استان‌های هرمزگان و سیستان ‌و بلوچستان بسیار اثرگذار بوده و با توجه به کسری هزار مگاواتی برق منطقه مرکزی در سال‌آینده، وارد مدار شدن این نیروگاه از اهمیت زیادی برخوردار است.

گفتنی است، نیروگاه سیکل‌ترکیبی زرند در کلیومتر ۲۰ شهر زرند در مجاورت روستای علی‌آباد استان کرمان در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار در حال احداث است.