Menu

بانک‌‏ها پاسخگوی عملکرد ضعیف خود در پرداخت تسهیلات ویژه کرونا باشند | ایسنا

بانک‌‏ها پاسخگوی عملکرد ضعیف خود در پرداخت تسهیلات ویژه کرونا باشند | ایسنا
ایسنا

استاندار بوشهر گفت: برخی بانک‌‏های بوشهر در نسبت منابع به مصارف جایگاه خوبی ندارند چراکه منابع درآمدی آنها در استان در مقابله مصارف آنها بسیار بالا است.

عبدالکریم گراوند در نشست کارگروه اشتغال و رونق تولید استان بوشهر اظهار کرد: مدیران بانکی در استان احساس مسئولیت بیشتری در ارتباط با اشتغال و تولید در استان داشته باشند، چرا که ایشان در توسعه استان مسئولیت مهمی دارند و باید نقش مهم خود را ایفا کنند.

وی افزود: سهم استان بوشهر از تسهیلات کرونایی ۴۸۰ میلیارد تومان بود که در استان بوشهر تاکنون تنها برای ۱۰۶ میلیارد تومان آن تشکیل پرونده شده است.

مقام عالی دولت در استان بوشهر بیان کرد: از این میزان نیز تنها ۳۷ میلیارد تومان پرداختی محقق شده که این نشان از عملکرد ضعیف استان در پرداخت تسهیلات ویژه کرونا بوده است.

عبدالکریم گراوند ادامه داد: برخی بانک‏ های استان اکنون باید پاسخگو باشند که آیا از جایی برای ندادن تسهیلات کرونایی به آنها سفارش شده و یا عملکرد ضعیف آنها باعث پرداختی بسیار پایین در استان شده است.

استاندار بوشهر گفت: هدف از اختصاص تسهیلات ویژه کرونا کمک به بهبود کسب و کار در استان است که با پرداخت نشدن آن هم استانی‌های و به ویژه فعالان حوزه کسب و کار متضرر می‌شوند.

وی اظهار کرد : برخی بانک‌‏های بوشهر در نسبت منابع به مصارف جایگاه خوبی ندارند چراکه منابع درآمدی آنها در استان در مقابله مصارف آنها بسیار بالا است.

گراوند تصریح کرد: این روند شایسته نیست که یک بانک در استان تنها نگاه کسب منابع داشته باشد و خود را برای افزایش اشتغال و شکوفایی ظرفیت‏های استان بیگانه ببیند.

وی ادامه داد: در ارتباط با تسهیلات اشتغال روستایی نیز باید نشست‏‌های مرتبط با آن به صورت هفتگی برگزار و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با هدف سرعت بخشی به روند پرداخت نظارت جدی به آنها داشته باشد.

گراوند خاطرنشان کرد: در ارتباط با شکایت اداره کل منابع طبیعی از شرکت سیمان دشتی نیز این موضوع در تضاد با حمایت از تولید است و مدیران باید در چنین مواردی حداکثر سعی خود را به تعامل و همکاری معطوف کنند.

وی افزود: شکایت از واحد تولیدی بدون شک ناشی از ضعف مدیری است که نتوانسته استفاده از ظرفیت تعاملی مشکل موجود را با شرکت طرف خود برطرف کند.