Menu

کلیه بانک‌های ادغامی در بانک سپه به سامانه اعتبارسنجی ایران متصل شدند | خبرآنلاین

کلیه بانک‌های ادغامی در بانک سپه به سامانه اعتبارسنجی ایران متصل شدند | خبرآنلاین
خبرآنلاین

در راستای تامین مالی فراگیر و تکمیل اطلاعات سامانه اعتبارسنجی، کلیه بانک‌های ادغامی در بانک سپه به سامانه اعتبارسنجی شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران متصل شدند.

از این پس تمامی بانک‌های ادغامی با بانک سپه از جمله بانک مهراقتصاد به سامانه اعتبارسنجی متصل شدند و نحوه بازپرداخت تسهیلات دریافتی از بانک‌های مذکور، توسط مشتریان این بانک‌ها در گزارش اعتباریشان درج شده و در تعیین نمره اعتباریشان به عنوان یک عامل در دریافت تسهیلات موثر خواهد بود.

روند استفاده بانک از سامانه بدین‌صورت است که پس از اخذ رضایتنامه از مشتری و استعلام گزارش اعتباری وی، اعطای وام مطابق شرایط و دستورالعملهای بانک سپه صورت می­پذیرد.

لازم به ذکر است گزارش اعتباری، گزارشی‌ست که حاصل تجمیع اطلاعات اعتباری اشخاص شامل نحوه بازپرداخت اقساط تسهیلات و تعهدات، چک‌های برگشتی، مبلغ باقی‌مانده تسهیلات دریافتی از بانک‌ها و سایر اطلاعات مرتبط به رفتار اعتباری تسهیلات گیرندگان است. همچنین نمره اعتباری براساس تحلیل چندین ساله اطلاعات موجود در گزارش اعتباری حاصل می‌شود و نمره به دست آمده به استفاده‌کنندگان میزان خوش‌حسابی افراد را ابراز می‌دارد.

گفتنی است تمامی هموطنان ایرانی که از سال ۱۳۸۸ تسهیلات دریافت کرده‌اند، صاحب گزارش اعتباری بوده و می‌توانند به سهولت از طریق سایت شرکت مشاوره رتبه­بندی اعتباری ایران به آدرس https://www.irancreditscoring.com و دیگر نمایندگان و شرکای طرف قرارداد با این شرکت، از جمله آیس (icescoring.com)، توانم (tavanam.com)، مای کردیت (mycredit.ir) و آی‌چک (icheckonline.ir) گزارش اعتباری‌شان را دریافت نمایند.

همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق آیدی @irancredit در اینستاگرام از دانستنی‌های مهم حوزه اعتبارسنجی آگاه شوند. 

۲۱۲۱