Menu

محصولات فولادی ارزان خواهند شد | خبرآنلاین

محصولات فولادی ارزان خواهند شد | خبرآنلاین
خبرآنلاین

انجمن نوردکاران به نقل از وزیر صمت اعلام کرد به زودی کلیه محصولات فولادی اعم از شمش و مقاطع در بورس‌کالا عرضه خواهد شد و به این ترتیب قیمت فولاد ۳۰ درصد کاهش می یابد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از انجمن نوردکاران، انجمن نورد کاران فولادی و سنگ آهن ایران، امروز به دعوت علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به مجلس رفت و نقطه نظرات خود را در خصوص چالش‌های تولید و راه کارهای رفع آن مطرح کردند.

در این جلسه همچنین گلایه فولادسازان در خصوص دخالت دولت در قیمت گذاری فولاد در بورس کالا مطرح و مقرر شد وزارت صمت تهمیداتی در این خصوص بیاندیشد و کلیه دستورالعمل‌ها با کسب نظرات تشکل‌های مختلف در حوزه فولاد و محصولات نوردی صورت گیرد.

در این جلسه علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که با توافق‌هایی که با تولیدکنندگان و تشکل‌های مرتبط با زنجیره فولاد داشتند به زودی کلیه محصولات فولادی اعم از شمش و مقاطع از طریق بورس کالا عرضه خواهد شد و فروش خارج از شبکه تخلف بوده و ممنوع می‌شود و طبق این دستور العمل شاهد کاهش ۳۰ درصدی قیمت فولاد خواهیم بود.

محصولات فولادی ارزان خواهند شد | خبرآنلاین

اعضای انجمن نوردکاران فولادی ایران در این دیدار از پیگیری‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونت معدنی وی در خصوص افزایش حجم عرضه فولاد از طریق بورس کالا و کاهش قیمت آن قدردانی کرده و خواستار اجرایی شدن این تصمیمات بودند.

اعضای انجمن نوردکاران می‌گویند شمش فولادی که در ایران تولید می‌شود کمتر از پنج درصد به واردات وابستگی دارد اما قیمت شمش فولاد در بورس کالا بر اساس نرخ دلار تعیین می‌شود. چرا نرخ شمشی که در ابتدای سال با ۴ هزار تومان در هر کیلو قیمت‌گذاری می‌شد در مهر ماه به ۱۲ هزار تومان رسیده است، در حالی که هزینه‌های ثابت شامل سنگ آهن و انرژی و نیروی انسانی طی این مدت افزایش قیمت نداشته است.

۲۲۳۲۲۷