Menu

۴ نشانه سقوط احتمالی قیمت دلار | رویداد

۴ نشانه سقوط احتمالی قیمت دلار | رویداد
خبرگزاری رویداد

امروز چند روزنامه از کاهش احتمالی قیمت دلار در آینده نزدیک خبر داده‌اند و یک کارشناس بازار‌های مالی هم با اتکا به چهار استدلال پیش‌بینی کرده است به زودی قیمت دلار و سکه می‌ریزد.

رویداد۲۴ رئیس کل بانک مرکزی از توافق با عراق برای آزادسازی منابع ارزی ایران در این کشور خبر داده و همزمان شنیده‌ها از آزادسازی بخشی از منابع ارزی در کره منتشر شده است. از سوی دیگر اخباری هم از مذاکرات وزیر امور خارجه ایران با مقامات چینی منتشر شده است. با این حال امروز قیمت دلار فعلا ارزان نشده است.اما برخی از کارشناسان معتقد هستند این وضعیت پایدار نیست.علی خوانپایه، کارشناس بازار‌های مالی در توییتی نوشته است: «به چند دلیل معتقدم به زودی دلار و سکه میریزه:

یک:قیمت صندوق‌های طلا و سکه در بازار بورس بیست درصد زیر قیمت بازار فیزیکی

دو:اسپرد طلا فروشی‌ها خیلی زیاد شده سکه ۱۵۶۰۰میخرن ۱۶۵۰۰ میفروشن

سه:قیمت سهم‌های دلاری در بورس منفی هستن

چهار؛ قدم‌های دلار کند شده

پنج:امیدوارم بریزه»بیشتر بخوانید: قیمت دلار کاهش می‌یابد؟علاوه بر او، در گزارش‌های امروز مطبوعات نیز پیش‌بینی کاهش قیمت دلار مشاهده می‌شود.روزنامه خراسان از اخبار احتمالا موثر بر قیمت دلار نوشته است و روزنامه اعتماد هم به میزان طلب ایران از عراق اشاره کرده و نوشته است: سه ماه پیش، طلب ایران از عراق سه میلیارد دلار عنوان شده بود. گفته می‌شود ایران حدود ۱۲ میلیارد دلار صادرات به عراق انجام داده و سه میلیارد دلار آن هنوز تسویه نشده است.روزنامه ایران نیز به نقل از یک صراف در میدان فردوسی نوشته است:: «ما منتظریم که آقای همتی از سفر عراق برگردد. اگر بتواند دلار‌های کشور را به کشور بیاورد، قیمت‌ها در بازار آزاد هم کم می‌شود.»