Menu

باید تولیدات گلخانه‌ها را به سمتی ببریم که صادرات افزایش یابد | ایسنا

باید تولیدات گلخانه‌ها را به سمتی ببریم که صادرات افزایش یابد | ایسنا
ایسنا

مدیر جهاد کشاورزی استان تهران گفت: تلاشمان بر این است که تولیدات گلخانه‌ها را به سمتی ببریم که درصد صادرات را افزایش دهیم.

به گزارش ایسنا، کریم ذوالفقاری عصر پنجشنبه (۲۴ مهر) در حاشیه سفر استاندار تهران در جمع خبرنگاران شهرستان قرچک اظهار کرد: یکی از پروژه‌هایی که مد نظر جهاد کشاورزی به دلایل مختلف است، به نوعی خروج از کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن است که باعث افزایش تولید در واحد کاهش مصرف آب کشاورزی می‌شود، بحث بردن کاشت اراضی به زیر سطح یا به عبارتی کشت‌های کنترل شده در محیط گلخانه‌ای است که استان تهران حدود چهار سال است که رتبه اول را در کشور دارد.

وی افزود: پروژه‌ای که امروز مورد افتتاح قرار گرفت به وسعت ۱۳ هزار متر مربع است که برای آن حدود سه و نیم میلیارد تومان هزینه شده است و ظرفیت تولید آن ۷۲۰ تن در سال است که محصولات سبزه و صیفی دارد که برای ۱۰ نفر بصورت مستقیم و ۲۰ نفر بصورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند که در مجموع این گلخانه برای ۳۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی استان تهران گفت: تلاشمان بر این است که تولیدات گلخانه‌ها را به سمتی ببریم که درصد صادرات را افزایش دهیم و محصولاتمان را اولا قرارداد محور کنیم و دوم اینکه محصولات صادرات محور داشته باشیم.

وی ادامه داد: امسال با توجه به هزینه‌های زیاد و شرایط پرداخت تسهیلات نیز مقداری سخت تر شده است ، اما تسهیلات امسال چهار و نیم درصد است که امید است این عدد به سال گذشته برسد.

ذوالفقاری گفت: از همه کشاورزان عزیز خواهش می‌کنم به جای اینکه وقتشان را با کشت‌های کم‌بازده تلف کنند، با یک سرمایه‌گذاری ساده از این فرصت طلایی تسهیلات بهره‌مند شوند.