Menu

آغاز عرضه مرغ بسته‌بندی در فروشگاه‌های زنجیره ای تهران | رویداد

آغاز عرضه مرغ بسته‌بندی در فروشگاه‌های زنجیره ای تهران | رویداد
خبرگزاری رویداد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران اعلام کرد: از امروز/شنبه/ عرضه مرغ بسته‌بندی در فروشگاه های زنجیره ای سطح استان آغاز شد.

رویداد۲۴ حشمت الله عسگری امروز در جلسه کمیته ساماندهی مرغ با اشاره به ابلاغ مصوبه عرضه مرغ قطعه بندی شده اظهار داشت: مازاد مرغ مغازه ها، قطعه بندی و بسته بندی می‌شود و در اختیار فروشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: ۹۶ واحد فعال در زمینه قطعه بندی و بسته بندی مرغ داریم که بیش از ۲۰۰ تُن مرغ نیاز دارند که برنامه ریزی برای تامین این نیاز انجام شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: ایجاد سامانه‌ای جهت ساماندهی توزیع کالا‌های اساسی از جمله مرغ ضروری است تا تامین، توزیع و عرضه مرغ بر اساس ساختار درست انجام شود.

عسگری خاطرنشان کرد: باید مرغ از شکل توزیع سنتی در بازار بهمن و سپس به سمت میادین و صنوف تغییر کند و بر مبنای سامانه به شکل مناسب ساماندهی شود تا مشکلات در تامین ضروریات زندگی مردم ایجاد نشود.

گرانی و کمبود مرغ از نیمه دوم سال گذشته کلید خورد و برخی دلالان آتش بیار این موضوع شدند.

پس از آن عرضه مرغ با نرخ دولتی در میادین میوه و تره بار آغاز شد، اما ایجاد صف‌های طولانی موجب شد که تلاش دولت برای تامین این نیاز اساسی مردم بیش از پیش شود و عرضه گسترده‌تر مرغ در تهران برای کاهش صف خرید و قیمت این محصول آغاز شد.