Menu

کاهش تحرکات منفی در بورس | مشرق

کاهش تحرکات منفی در بورس | مشرق
مشرق نیوز

بازار سهام در آغاز معاملات امروز با برخی تحرکات مثبت همراه بود که بعضی از صف‌های فروش کاهش یافت و در ابتدای معاملات، شاخص روند صعودی را ثبت کرد.

به گزارش سرویس بورس مشرق، بازار سهام در پایان معاملات دیروز با برخی از تحرکات مثبت همراه بود و کارشناسان احتمال می‌دادند در جریان معاملات امروز (۳۱ فروردین) برخی از نمادها با کاهش حجم عرضه و از طرفی روند صعودی شاخص را ببینیم.

در جریان معاملات امروز همچون روزهای گذشته تعداد زیادی از نمادها در صف فروش قفل هستند. به دلیل کاهش نسبی برخی از صف‌های فروش با حجم‌های بالا برای نمادها بزرگ و شاخص‌ساز، شاخص در ابتدای راه امروز روند صعودی داشت.

در آغاز معاملات امروز، شاخص حدود ۲ هزار داحد صعود کرد، اما با گذشت تقریبا یک ساعت از آغاز معاملات حدود ۴۰۰ واحد مثبت است. با توجه به حجم‌های عرضه و تقاضا در برخی از نمادها، حرکت شاخص امروز نوسانی است. شاخص هم‌وزن اما عملکرد منفی دارد.

نمادهای شستا، وبملت و فملی امروز با عملکرد مثبت، بیش‌ترین تاثیر مثبت در روند نسبتا صعودی شاخص داشتند. با وجود مثبت بودن این نمادهای بزرگ و تاثیر آن‌ها برای روند صعودی شاخص، تعداد بسیار زیادی نماد در صف‌های فروش قفل هستند. تنها وجود دامنه نوسان نامتقارن است که باعث ایجاد همچین شرایطی می‌شود. با وجود مثبت بودن شاخص، حدودا ۲۷۰ نماد در بورس منفی هستند.

منبع: تجارت‌نیوز