Menu

یک شرکت فرابورسی بازارگردان معرفی کرد | مشرق

یک شرکت فرابورسی بازارگردان معرفی کرد | مشرق
مشرق نیوز

عملیات بازارگردانی شرکت بین المللی ساروج بوشهر با نماد معاملاتی «ساروج» از شنبه آینده در فرابورس ایران آغاز می‌شود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، شرکت فرابورس ایران از آغاز بازارگردانی شرکت بین المللی ساروج بوشهر با نماد معاملاتی «ساروج» به روش مبتنی بر حراج از روز ‌شنبه( 4 اردیبهشت) خبر داد.

همچنین بازارگردانی نمادهای معاملاتی «سپیدما»، «کیسون»، «وآرین» و «تماوند» به روش مبتنی بر حراج از امروز(چهارشنبه) در فرابورس ایران آغاز می‌شود.

شایان ذکر است در حالی از 10 مهرماه پارسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا 15 مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.