Menu

اتحادیه اروپا به زودی بزرگترین قرارداد خرید واکسن جهان را با فایزر امضا می‌کند | تسنیم

اتحادیه اروپا به زودی بزرگترین قرارداد خرید واکسن جهان را با فایزر امضا می‌کند | تسنیم
خبرگزاری تسنیم

کمیسیون اروپا اعلام کرد که احتمالاً بزرگترین قرارداد تأمین واکسن جهان را تا چند روز آینده با تأمین ۱.۸ میلیارد دوز واکسن کرونای فایزر برای چند سال آینده امضا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، کمیسیون اروپا اعلام کرد که احتمالاً بزرگترین قرارداد تأمین واکسن جهان را تا چند روز آینده با تأمین 1.8 میلیارد دوز واکسن کرونای فایزر برای چند سال آینده امضا خواهد کرد.

این در حالی است که بحث درمورد عدم دسترسی عادلانه به واکسن کرونا و ناتوانی مردم فقیر جهان برای خرید این واکسن به شدت بالا گرفته است.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، هنگام بازدید از کارخانه واکسن سازی فایز در بلژیک گفت: واکسن های تولید شده آمریکایی و شریک آلمانی آن یعنی بایونتک BioNTech طی سال های 2021-2023 تحویل داده خواهد شد.

این توافق نامه که شامل 900 میلیون دوز اختیاری است برای واکسیناسیون جمعیت 450 میلیون نفری اتحادیه اروپا طی مدت دو سال کافی است و در حالی صورت می گیرد که اتحادیه اروپا به دنبال تأمین منابع طولانی مدت است.

این سومین قراردادی است که اتحادیه با این دو شرکت صورت داده است. آنها قبلاً متعهد شده اند که طی دو قرارداد قبلی 600 میلیون شیشه واکسن حاوی دو دوز را امسال تأمین کنند.

اتحادیه اروپا قصد دارد حداقل 70 درصد از بزرگسالان اتحادیه اروپا را تا پایان ماه ژوئیه واکسینه کند.