Menu

رشد اقتصاد انگلیس در سال جاری میلادی سریع‌تر از آمریکا خواهد بود | تسنیم

رشد اقتصاد انگلیس در سال جاری میلادی سریع‌تر از آمریکا خواهد بود | تسنیم
خبرگزاری تسنیم

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز اعلام کرد انتظار دارد تولید ناخالص داخلی انگلیس در سال جاری میلادی ۷.۸ درصد رشد کند که بالاتر از رقم پیش‌بینی شده برای اقتصاد آمریکاست.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز اعلام کرد به خاطر تسریع روند واکسیناسیون کرونا در انگلیس، روند رشد اقتصاد این کشور پس از سقوط در 2020، در سال جاری میلادی سریع‌تر از آمریکا خواهد بود.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 این بانک در یادداشتی به مشتریانش اعلام کرد انتظار دارد تولید ناخالص داخلی انگلیس در سال جاری میلادی 7.8 درصد رشد کند که بالاتر از رقم پیش‌بینی شده برای اقتصاد آمریکاست.

 نظرسنجی رویترز از تحلیلگران که در سیزدهم آوریل منتشر شد نشان می‌دهد بیشتر آنها رشد 5 درصدی را برای اقتصاد انگلیس پیش‌بینی کرده‌اند و این کشور پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا در 2021 خواهد بود. صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصاد انگلیس را برابر با 5.3 درصد تخمین می‌زند.

 ولی از زمان اعلام این پیش‌بینی‌ها و به دنبال تزریق اولین دوز از واکسن کرونا به حدود نیمی از جمعیت انگلیس، نشانه‌هایی از تسریع روند بهبود اقتصاد دیده می‌شود.

گلدمن ساچمز اعلام کرد:«اقتصاد انگلیس به سرعت از بحران کرونا خارج می‌شود».

این بانک سرمایه‌گذاری همچنین اشاره کرد خرده‌فروشی در انگلیس در ماه مارس بسیار بیشتر از پیش‌بینی رشد ماهانه 5.4 درصدی خواهد بود.

 گلدمن در ماه فوریه اعلام کرده بود انتظار دارد تولید ناخالص داخلی آمریکا 6.8 درصد در 2021 رشد کند که نتیجه برنامه محرک‌های مالی بزرگ بایدن خواهد بود.

 اقتصاد انگلیس حدود 10 درصد در 2020  به خاطر دوره طولانی‌تر قرنطینه‌ها نسبت به سایر کشورها، کوچک شد. طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول، رکود اقتصادی آمریکا در این دوره برابر با 3.5 درصد بود.

 بن برادبنت، معاون بانک مرکزی انگلیس گفت به دنبال برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی، انتظار یک رشد سریع اقتصادی را طی ماه‌های آینده دارد.