Menu

ضعف دلار و بحران کرونا تقاضای جهانی برای طلا را افزایش داده است | تسنیم

ضعف دلار و بحران کرونا تقاضای جهانی برای طلا را افزایش داده است | تسنیم
خبرگزاری تسنیم

وخامت شرایط کرونا در هند و ژاپن و ضعف دلار ارزش طلا را تا ۱۷۷۹.۹۰ دلار در هر اونس بالا برده است.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، قیمت طلا در روز دوشنبه به دنبال ادامه رشد موارد ابتلا به کرونا در سراسر جهان، افزایش یافت. ضعف دلار هم باعث شده ارزش این فلز گرانبها قبل از اجلاس فدرال رزرو در این هفته تقویت شود.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 قیمت لحظه‌ای طلا تا ساعت 9:52 به وقت گرینویچ با یک افزایش 0.05 درصدی به 1780.28 دلار در هر اونس رسید و قیمت طلای آمریکا برای فروش در آینده با  0.12درصد رشد تا 1779.90 دلار در هر اونس بالا رفت.

 تحلیلگران عقیده دارند شرایط کرونا در هند و ژاپن رو به وخامت است. بنابراین افزایش تقاضا برای یک سرمایه ایمن، قیمت طلا را بالا برده است. در این بین، ضعف دلار هم بیش از پیش ارزش طلا را تقویت کرده است.

 هند در روز دوشنبه با آمار روزانه 352991 ابتلا به کرونا، یک رکورد جهانی ثبت کرد. در این بین، چندین منطقه در ژاپن از جمله توکیو هم شرایط اضطراری اعلام کرده و شاهد اوج دوباره کرونا قبل از بازی‌های المپیک است.

 سرمایه‌گذاران چشم به پیامد اجلاس دو روزه فدرال رزرو آمریکا دارند که قرار است در روز پنجشنبه برگزار شود.

 پالادیوم هم به دنبال رکورد شکنی در هفته گذشته با اوج 2925.14 دلار،  حالا 1.45 درصد افزایش قیمت داشته و به 2901.41 دلار در هر اونس رسیده است. عرضه این فلز که کاربرد بسیاری در صنعت خودروسازی دارد، چند سال است با کمبود مواجه شده است و انتظار می‌رود این کمبود طی سال های آینده هم ادامه داشته باشد.

 قیمت سایر فلزات گرانبها هم افزایش یافته است. نقره با یک افزایش 0.49 درصدی به 26.13 دلار در هر اونس رسیده و پلاتین با 0.54 درصد افزایش 1238.56 دلار معامله می‌شود.