Menu

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ | تسنیم

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ | تسنیم
خبرگزاری تسنیم

امروز سهامداران شرکت‌های نورد آلومینیوم، آلومینیوم ایران و و ملی صنایع مس ایران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان جنوب و آهن و فولاد ارفع در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد 15هزار و 682واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 202هزار و 639واحد به کار خود پایان داد و بیش از 6میلیارد و 32میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 375میلیارد تومان در بیش از 472هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های نورد آلومینیوم، آلومینیوم ایران و و ملی صنایع مس ایران بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سالمین، فولاد خراسان و توسعه معادن روی ایران بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 417میلیون ورقه به‌ارزش 5هزار و 825میلیارد تومان در 116هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 32واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 636واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان جنوب و آهن و فولاد ارفع بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های پالایش نفت لاوان، سنگ آهن گهر زمین و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین کاهش قیمت را داشتند.