Menu

۲۸۲ شهر کشور در تنش تأمین آب شرب در تابستان / ۱۰۱ شهر با وضعیت قرمز | تسنیم

۲۸۲ شهر کشور در تنش تأمین آب شرب در تابستان / ۱۰۱ شهر با وضعیت قرمز | تسنیم
خبرگزاری تسنیم

مدیرکل دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تنش آبی تابستانه در ۲۸۲ شهر کشور خبر داد که از این تعداد، ۱۰۱ شهر دارای وضعیت قرمز تأمین آب شرب هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فرهام کرکانی، مدیرکل دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تابستان امسال با توجه به کاهش بارش ها و گرمای شدید هوا، از مجموع 1346 شهر کشور، 282 شهر دچار تنش آبی هستند.

وی افزود: از این تعداد، 126 شهر در وضعیت زرد، یعنی تا 10 درصد کمبود آب، 55 شهر در وضعیت نارنجی، یعنی تا 20 درصد کمبود آب و 101 شهر در وضعیت قرمز، یعنی بیش از 20 درصد کمبود آب دارند.

کرکانی با بیان اینکه وضعیت تأمین آب با توجه به منابع و مصارف در 1064 شهر کشور وضعیت نرمال دارد، گفت: در مجمئع به طور متوسط 15 درصد کمبود آب در تابستان نسبت به نیاز مصرف داریم که اگر مردم، 15 درصد در مصرف خود صرفه جویی کنند، تابستان سخت امسال را بهتر سپری خواهیم کرد.

وی همچنین در خصوص تعداد روستاهایی که به صورت سیار آبرسانی می شوند، گفت: در تابستان سال گذشته تعداد 5000 روستا با تاکر و به صورت سیار آبرسانی می شد که این تعداد در تابستان سال جاری به 7000 روستا خواهد رسید.

وی افزود: با کمبود تعداد تانکرهای آبرسانی و فرسودگی بخشی از تانکرهای موجود مواجه ایم که در تلاش و پیگیری از مجلس شورای اسلامی برای تأمین 1000 تانکر جدید آبرسانی برای تابستان سال جاری هستیم.