Menu

بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت در بورس ۱۴۰۰/۲/۷ | مشرق

بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت در بورس ۱۴۰۰/۲/۷ | مشرق
مشرق نیوز

امروز سهامداران شرکت‌های نورد آلومینیوم، آلومینیوم ایران و و ملی صنایع مس ایران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان جنوب و فولاد ارفع در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش سرویس بورس مشرق، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۱۵هزار و ۶۸۲واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۰۲هزار و ۶۳۹واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۶میلیارد و ۳۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴هزار و ۳۷۵میلیارد تومان در بیش از ۴۷۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های نورد آلومینیوم، آلومینیوم ایران و و ملی صنایع مس ایران بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سالمین، فولاد خراسان و توسعه معادن روی ایران بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۴۱۷میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۸۲۵میلیارد تومان در ۱۱۶هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۶۳۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان جنوب و آهن و فولاد ارفع بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های پالایش نفت لاوان، سنگ آهن گهر زمین و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین کاهش قیمت را داشتند.