Menu

پیش بینی اوپک درباره رشد تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم ۲۰۲۱ | تسنیم

پیش بینی اوپک درباره رشد تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم ۲۰۲۱ | تسنیم
خبرگزاری تسنیم

کمیته مشترک نظارت وزرا در اوپک پلاس پیش بینی کرد که بهبود تقاضای نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، درحالی که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا و بیماری کووید_19 هنوز در سراسر جهان رو به افزایش است، کمیته مشترک نظارت وزرا در اوپک پلاس پیش بینی کرد که بهبود تقاضای نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.

کمیته نظارت اوپک پلاس در اطلاعیه ای پس از نشست خود گفت به همین دلیل است که این سازمان بر تصمیم خود که یک ماه پیش گرفته است، پافشاری می کند.

در این اطلاعیه آمده است: موارد ابتلا به کووید_19 با وجود ادامه فعالیت های واکسیناسیون در برخی کشورها در حال افزایش است و این موج جدید می تواند بهبود اقتصادی و تقاضای نفت را مختل کند.

بر اساس این گزارش، این نشست روند رو به کاهش موجودی (نفت) در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی OECD را تایید کرد اما متذکر شد که این موجودی در مارس 2021، 14.4 میلیون بشکه افزایش یافته و 77.4 میلیون بشکه بیشتر از متوسط سال های 2015 تا 2019 بوده است.

در این سند آمده است: با توجه به این شرایط، کمیته نظارت اوپک پلاس تصمیم گرفت تا اجرای تصمیم گرفته شده در جلسه اول آوریل را ادامه دهد.

جلسه بعدی این کمیته و نشست وزیران کشورهای عضو ائتلاف اوپک قرار است اول ژوئن برگزار شود.