Menu

اقدام خودسرانه کارخانجات شوینده / محصولات شوینده ۵۰ درصد گران شد | تسنیم

اقدام خودسرانه کارخانجات شوینده / محصولات شوینده ۵۰ درصد گران شد | تسنیم
خبرگزاری تسنیم

روند افزایش قیمت شوینده ها در حالی در بازار و از سوی تولیدکنندگان انجام شده که تولیدکنندگان مدعی هستند افزایش قیمتی را در محصولات خود اعمال نکرده اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هفته گذشته خبر افزایش 25 درصدی محصولات شوینده منتشر شد که براساس آن انجمن صنایع شوینده اعلام کرده بود از 17 خردادماه عمده محصولات شوینده تا 25 درصد گران خواهد شد. همین موضوع عاملی شد تا درسطح بازار نیز نوسانات قیمتی در انواع محصولات شوینده بوجود آید.

البته رئیس انجمن محصولات شوینده در واکنش به نوسانات بازار اعلام کرد: این ابلاغیه که به شرکت های تولیدی شوینده ارسال شده و مربوط به قیمت سهام آنهاست به نحوی که در این ابلاغیه اعلام کردیم این افزایش قیمتها می تواند اثر مثبتی را در سهام شرکتها داشته باشد.

البته نکته قابل تامل اینجاست علم بیگی به عنوان رئیس انجمن صنایع شوینده گفته است تولیدکنندگان محصولات شوینده با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، افزایش 50 تا 60 درصدی محصولات خود را تقاضا کرده اند. که ما در انجمن بر روی میزان افزایش قیمت ها در حال بررسی آن هستیم.  

وی تصریح کرد: از آنجا که در حوزه محصولات شوینده قیمت گذاری اجباری نداریم سازمان حمایت مادامی که عرف 10 تا 17 درصدی سود درنظر گرفته شده رعایت شود در قیمت گذاری دخالتی ندارد.

به عنوان نمونه پودرماشین لباسشویی که قبلا 10 هزار تومان بود به 15 هزار تومان و مایع ظرفشویی گلی تا 50 درصد افزایش پیدا کرده است. علاوه براین صابون وشامپوهای برخی از شرکتهای تولیدی نیز رشد 25 درصدی قیمتها را تجربه کرده است.

 روند افزایش قیمت ها در حالی در بازار و از سوی تولیدکنندگان انجام شده که تولیدکنندگان مدعی هستند افزایش قیمتی را در محصولات خود اعمال نکرده اند.