Menu

رنج خانواده شهدا از کمرنگ شدن ارزش‌ها در جامعه است | ایسنا

رنج خانواده شهدا از کمرنگ شدن ارزش‌ها در جامعه است | ایسنا
ایسنا

رییس سازمان بازرسی کل کشور با حضور در منزل شهید والامقام، مجتبی حسین خانی از شهدای قوه قضائیه، با خانواده وی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان بازرسی، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در این دیدار ضمن ابلاغ سلام رییس عالی قوه قضائیه گفت: خانواده شهدا همانگونه که امام راحلمان فرمودند، چشم و چراغ ملتند و چه در پیروزی انقلاب و چه در تداوم آن به ویژه هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حریم اهل بیت(ع) نقش آفرینی کردند.

وی با اشاره به نقش شهدا در امنیت کشور افزود: در مواجهه با دشمنان و مشکلات داخلی نیز حراست از امنیت شهرها و روستاها میسر نشد مگر با برکت خون مطهر این عزیزان.

وی ادامه داد: اجر شهدا و خانواده آن ها قابل توصیف و بیان نیست و خداوند "من حیث لایحتسب" پاداش عطا می کند ولی وظیفه ما مسئولان و دست اندرکاران است که قدردان رشادت های شما و شهدایتان باشیم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با ادای احترام به روح پدر این شهید والامقام که دوماه است از دنیا رفته یادآور شد: در روایات است که یک شهید گاهی از ۷۰هزار نفر شفاعت می کند و قطعا پدر مرحوم شهید حسین خانی نیز جزو رستگاران خواهد بود. از خدا می خواهیم به همه ما توفیق تداوم راه شهدا را عطا نماید تا شرمنده ایشان در روز محشر نباشیم.

وی افزود: جمله معروفی وجود دارد که عکس شهدا را میبینیم اما خدا نکند عکسِ شهدا عمل کنیم و به واقع این عبارت را باید سرلوحه زندگی مان قرار دهیم. باعث تاسف است که گاهی به ارزش های دینی توجه نمی شود و رنج خانواده شهدا همین بی اعتنایی به ارزش هایی ست که شهدا برایشان جان دادند.

مادر شهید حسین خانی نیز  ضمن آرزوی توفیق برای آیت الله رییسی و سایر مسئولان قضایی و تقدیر از حضور رییس سازمان بازرسی کشور در این دیدار و نشست صمیمانه، از کم اهمیت شدن مساله حجاب و عفاف در جامعه، تورم و کم کاری مسئولان، مرتفع سازی ها در شهر و نادیده گرفتن حریم خانه ها انتقاد کرد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در این باره گفت: ریاست قوه قضائیه تاکید کردند پیگیری ها را برای حفظ حقوق مردم و مطالبه از دستگاه های اجرایی بیشتر کنیم و جلوی نابسامانی ها را در هرمرحله، بگیریم.

در پایان این دیدار، یک جلد قرآن کریم و نیز هدیه ریاست عالی قوه به خانواده این شهید معزز، اهدا شد.

شهید مجتبی حسین خانی در سال ۶۵ و در منطقه شلمچه به فیض شهادت نائل آمده است.