Menu

از شرکت‌های فناور حوزه سلامت اصفهان حمایت می کنیم | ایسنا

از شرکت‌های فناور حوزه سلامت اصفهان حمایت می کنیم | ایسنا
ایسنا

معاون رئیس جمهور در پاسخ به ایسنا با بیان اینکه استان اصفهان در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی از ظرفیت بالایی برخوردار است، قول حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه سلامت اصفهان داد.

محمدباقر نوبخت امروز (جمعه-ششم تیرماه) در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ضرورت پرداختن به شرکت های دانش بنیان، اصل اولیه برای جهش تولید و زمینه ساز پیشرفت و توسعه کشور است.

وی با تاکید براینکه برای تحقق این هدف، با روش‌های سنتی نمی توانیم عمل کنیم و موفق باشیم، افزود: نیاز به ایده ها و نوآوری های خلاقانه داریم که یک اصل اساسی برای تحقق این هدف است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: در بازدید از مجموعه پارک علم و فناوری سلامت اصفهان با چالش‌هایی که دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با آن رو به رو است، از نزدیک آشنا شدیم. همچنین ریاست دانشگاه به خوبی مسائل و مشکلات این حوزه را بیان کرد.

نوبخت با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان اصفهان در حوزه تجهیزات پزشکی و سلامت، تصریح کرد: توسعه حوزه سلامت و حمایت از شرکت های دانش بنیان این حوزه در شرایط تحریم کمک بزرگی برای کشور محسوب می شود. اصفهان از ظرفیت بزرگی در این بخش برخوردار است.

وی تاکید کرد: در وهله نخست برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و توسعه پارک علم و فناوری سلامت این دانشگاه نیاز به تامین زیرساخت ها و زیربناهای اساسی داریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قول حمایت از شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت در اصفهان را داد و گفت: در بازدید امروز مشکلات این مرکز ارائه شد و باید زیرساخت هایی فراهم کنیم که شرکت ها بتوانند در این پارک مستقر شده و فعالیت های خود را ادامه دهند.  

نوبخت اظهار کرد: از ریاست دانشگاه می خواهم، مسائل تک تک شرکت ها را ارجاع دهد و قول حمایت از این شرکت های فناور را می دهم. چراکه ظرفیت خوبی در استان اصفهان در این حوزه وجود دارد و توسعه حوزه سلامت در شرایط تحریم، کشور را یاری خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه روز جمعه به همراه جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و استاندار اصفهان از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی این استان بازدید کرد. 

پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با ۴۰ شرکت فناور در حوزه تجهیزات پزشکی، دارو و آرایشی بهداشتی مشغول به کار است که ۱۲ شرکت به طور تخصصی در زمینه مقابله با کرونا فعالیت دارند. انتهای پیام