Menu

طرح مجلس برای ساماندهی بازار اجاره‌بها | تسنیم

طرح مجلس برای ساماندهی بازار اجاره‌بها | تسنیم
خبرگزاری تسنیم

عضو کمیسیون عمران مجلس از تدوین طرحی در مجلس برای ساماندهی بازار اجاره‌بها خبر داد و گفت: این طرح با اجماع اعضای این کمیسیون و دیگر نمایندگان مجلس در حال نگارش است و به زودی آماده می‌شود.

صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از برنامه‌های این کمیسیون برای ساماندهی وضعیت بازار مسکن و اجاره‌بها خبر داد و گفت: امروز وضعیت بازار مسکن و به‌خصوص اجاره‌بها قابل تحمل نیست و  نمایندگان مجلس و به‌ویژه اعضای کمیسیون عمران برنامه‌‌هایی را در اولویت قرار داده‌‌اند.

وی، یکی از برنامه‌ها و اولویت‌‌های کمیسیون عمران مجلس برای ساماندهی بازار مسکن را، تهیه طرحی برای این منظور اعلام کرد و اظهارداشت: اجماع و تصمیم‌گیری برای تهیه طرحی جهت ساماندهی وضعیت بازار مسکن و اجاره‌بها، با هماهنگی نمایندگان مجلس در کمیسیون عمران صورت گرفته که به زودی، نگارش آن آغاز می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از سیاست‌های دولت در حوزه مسکن و اجاره‌بها، تصریح کرد: دولت‌های یازدهم و دوازدهم فرصت کافی برای تهیه مسکن ارزان‌قیمت برای اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد داشتند، اما این فرصت‌ها از دست رفته و امروز که به ماه‌‌های پایانی دولت دوازدهم نزدیک می‌‌شویم از وام برای مستأجران صحب می‌شود.

بدری ادامه داد: براساس طرحی که در مجلس برای ساماندهی بازار مسکن در حال تهیه و تدوین آن هستیم، تسهیلاتی برای مستأجران در نظر گرفته شده است، اما این تسهیلات به صورت وام و یا پول نقد نیست که باعث افزایش نرخ تورم شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طرح مجلس برای ساماندهی بازار مسکن به نوعی مکمل قانون مالیات بر عایدی مسکن خواهد بود و تضمین‌هایی برای اجرا نیز در آن مدنظر قرار گرفته است.