Menu

عضو هیئت رئیسه مجلس: عملکرد انقلابی رئیس قوه قضائیه الگوی موفق حکمرانی است | تسنیم

عضو هیئت رئیسه مجلس: عملکرد انقلابی رئیس قوه قضائیه الگوی موفق حکمرانی است | تسنیم
خبرگزاری تسنیم

عضوهیئت رئیسه مجلس عزم قاطع دستگاه قضایی در سالم‌سازی فرایندها و رویکردهای حکمرانی را در کشور ستودنی دانست.

 علی کریمی فیروزجایی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی  خبرگزاری تسنیم، با گرامیداشت هفته قوه قضائیه، گفت: رئیس فعلی دستگاه قضا با اجرای قوانین اثر بخش و رویکرد اسلامی و انسانی در این دستگاه سلامت و پاکی عدلیه نظام را در معرض دید عموم قرار داد.

وی افزایش اعتماد مردم به انقلاب و جریان رسیدگی به پرونده‌های کلان را از ثمرات حضور موفق آیت الله رئیسی در قوه قضائیه عنوان و تصریح کرد: روند فعالیت قوه قضائیه مثبت و روبه بهبودی است.

نماینده بابل در مجلس قوه قضائیه را پیشانی نظام خواند و افزود: سلامت و پاکی قوه قضائیه و قاطعیت و اقتدار کامل آن  تحقق  آرمان‌های اساسی انقلاب را شتاب  می‌بخشد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس هوشمندی ، سلامت و سلوک معنوی و زیست مردمی رئیس قوه قضائیه را الگوی مدیریت جریان انقلاب دانست و یادآور شد: دستگاه قضایی در مدت حضور آیت الله رئیسی در حوزه بازآفرینی هویت فرهنگی و دینی جامعه کارنامه درخشانی از خود عرضه کرد.

این نماینده مجلس ماموریت قوه قضائیه در اجرای عدالت و شفاف سازی فرآیندهای حکمرانی را اساسی و برجسته  دانست و افزود: دستگاه قضایی در دوره جدید با اجرای اصول نوین دادرسی و محاکمه ابرمفسدان کام مردم بویژه محرومان و صاحبان اصلی انقلاب را شیرین کرد.

کریمی فیروزجایی با تاکید بر حمایت کامل مجلس از اقدامات انقلابی رئیس قوه قضائیه، گفت: مجلس در تصویب قوانین راهگشا برای اجرای عدالت و پیشبرد روند توسعه قضایی در جامعه آمادگی کامل دارد. همگرایی قوای دیگر با دستگاه قضایی زمینه ساز شکوفایی و پیشرفت عدالت در کشور خواهد بود.

وی یکی از ضعفهای ساختاری قوه قضائیه را عدم استقلال بودجه ای آن ذکر و تصریح کرد : قوه قضائیه برای توسعه عدالت و پیشرفت حکمرانی بر اساس آموزه‌های اسلامی نیازمند اعتبار و بودجه عملیاتی است که این مهم از سوی مجلس یازدهم پیگیری می‌شود. توسعه طرح‌های قضایی برای  تثبیت بیشتر جایگاه قضا و پیشرفت عدالت نباید معطل بودجه و اعتبار مورد نیاز باشد.