Menu

حزب کارگزاران کاندیدایی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارد؟ /مرعشی: اصلاح طلبان برای انتخابات آینده به ائتلاف خواهند رسید | خبرآنلاین

حزب کارگزاران کاندیدایی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارد؟ /مرعشی: اصلاح طلبان برای انتخابات آینده به ائتلاف خواهند رسید | خبرآنلاین
خبرآنلاین

ایلنا نوشت: سخنگوی حزب کارگزاران در خصوص انتخابات آینده گفت: درخصوص این موضوع اکنون درون حزب در حال رایزنی هستیم، اما به دلیل شرایط شیوع کرونا و همچنین احتیاطی که در خصوص استفاده از نرم‌افزارهای مجازی، به دلیل تسلط خارجی بر این سیستم‌ها داریم، روند کار سخت و تاحدودی مختل شد

 حسین مرعشی، عضو شورای مرکزی و سخنگوی حزب کارگزاران در خصوص آخرین وضعیت شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و تصمیم‌گیری در خصوص ادامه فعالیت این شورا گفت: من نمی‌توانم از طرف کل اصلاح‌طلبان صحبت کنم، اما تا امروز در سطح جبهه اصلاحات برای سازوکار فعالیت در انتخابات ۱۴۰۰ هیچ بحث جدی‌ مطرح نشده و هر بحثی وجود دارد، درون احزاب است.

وی ادامه داد: از همین جهت تاکنون در خصوص تشکیل شورایعالی یا تعبیه‌ یک نهاد جدید هیچ بحثی صورت نگرفته است، ولی حتماً این امر اتفاق خواهد افتاد و مجموعه احزاب و شخصیت‌های اصلاح‌طلب حتماً در مورد سازوکارهایی که منجر به تشکیل یک ائتلاف برای انتخابات آینده شود، به توافق خواهند رسید.

مرعشی همچنین در خصوص موضع‌گیری حزب کارگزاران در خصوص انتخابات آینده، اظهار داشت: درخصوص این موضوع اکنون درون حزب در حال رایزنی هستیم، اما به دلیل شرایط شیوع کرونا و همچنین احتیاطی که در خصوص استفاده از نرم‌افزارهای مجازی، به دلیل تسلط خارجی بر این سیستم‌ها داریم، روند کار سخت و تاحدودی مختل شد، در هفته‌های اخیر در حال آماده شدن برای برگزاری جلسات در کمیته سیاسی و شورای مرکزی بودیم که این موج جدید کرونا یک مقدار کار را عقب انداخت.

حزب کارگزاران کاندیدایی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارد؟ /مرعشی: اصلاح طلبان برای انتخابات آینده به ائتلاف خواهند رسید | خبرآنلاین

وی ادامه داد: اما اکنون چند نفر از دوستان بر اساس توافقی که بین من به عنوان رئیس کمیته سیاسی با آقای کرباسچی به عنوان دبیرکل صورت گرفت، مشغول بررسی راهکارهایی هستند که با حفظ هویت کارگزاران به عنوان حزبی که خود را نسبت به توسعه کشور مسئول می‌داند، ببینیم راهکارها برای هماهنگی با جبهه اصلاحات چگونه خواهد بود، در حال حاضر یک گروه روی این موضوع کار می‌کنند که وقتی آماده شد در کمیته سیاسی حزب و بعد ان‌شاءالله در سطح جبهه اصلاحات مطالب خود را پیگیری خواهیم کرد.

سخنگوی حزب کارگزاران در ادامه پیرامون مطرح شدن برخی اسامی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده و منتسب کردن آن‌ها به کارگزاران، گفت: تا امروز در مورد اشخاص و گزینه‌ها هیچ بحثی صورت نگرفته است و اشخاص و مصادیق مراحل بعدی کار هستند، ما هنوز در مرحله‌ای نیستیم که وارد بحث اشخاص شویم. آنچه که دوستان اسم برده‌اند، بیشتر نظرات شخصی‌شان است و نظرات تشکیلات نیست.

وی در ادامه اظهار داشت: به هرحال کارگزاران به این موضوع توجه دارد که شرایط به گونه‌ای است که هیچکدام از شعارها و راهکارهای قدیمی جوابگوی نیازهای فعلی ایران و مردم ایران نیست. ما باید این واقعیت را بپذیریم که اکنون ایران و مردم در شرایط بسیار سختی هستند و هر حزب و جبهه‌ای که بخواهد موفقیت کسب کند، قاعدتاً با این معیار سنجیده خواهد شد که راهکارهایش برای عبور ایران از مشکلات فعلی چیست.