Menu

میرزایی: کاهش ازدواج نتیجه سیاست‌های نادرست برخی دولتمردان است | ایسنا

میرزایی: کاهش ازدواج نتیجه سیاست‌های نادرست برخی دولتمردان است | ایسنا
ایسنا

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی علت کاهش میل جوانان به ازدواج را سیاست های برخی مسئولین، مسائل فکری، فرهنگی و اقتصادی دانست و گفت که اگر این موانع رفع شود شاهد حل این مشکل خواهیم بود.

حجت الاسلام حسین میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره علل کاهش آمار ازدواج در کشور و کاهش فرزندآوری که در دهه‌های آینده با آن روبرو خواهیم بود، اظهار کرد: میل به ازدواج و همچنین میل به فرزندآوری به صورت فطری و خدادادی درون انسان‌ها قرار داده شده است. اگر جوانان ما امروز ازدواج نمی‌کنند یا کمتر ازدواج می‌کنند، در نتیجه سیاست‌های نادرست برخی از دولتمردان و موانعی است که بر سر راه ازدواج و فرزندآوری ایجاد شده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین من معتقدم اگر مشکلات فکری، فرهنگی و از سویی دیگر مسائل اقتصادی ازدواج و فرزندآوری برطرف شود، به صورت طبیعی مشکل ازدواج حل خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس درباره این‌که چرا در برخی موارد افرادی که با مشکلات معیشتی روبرو هستند نسبت به آن قشر از مردم که کمتر با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند به فرزندآوری روی می‌آورند، اظهار کرد: ابتدا باید یک آمار صحیح در این باب ارائه شود تا بتوانیم تحلیل مناسبی نسبت به این موضوع داشته باشیم.