Menu

جلالی: در حوزه آسیب‌های شیمیایی، قدم‌های بزرگی برداشته‌ایم | ایسنا

جلالی: در حوزه آسیب‌های شیمیایی، قدم‌های بزرگی برداشته‌ایم | ایسنا
ایسنا

رییس دانشگاه بقیه الله با بیان اینکه اقدامات بسیاری برای مصون ماندن از آسیب‌های شیمیایی آغاز کرده ایم، گفت: در این زمینه کارهای فراوانی انجام شده و در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که قدم‌های بزرگی برای آن برداشته شده است.

به گزارش ایسنا، علیرضا جلالی در همایش ملی پدافند شیمیایی با بیان اینکه در سردشت و برخی مناطق از سلاح های شیمیایی علیه‌مان استفاده شده است، گفت: رژیم بعث وقتی از این سلاح‌ها استفاده می‌کرد همه کشورهای غربی که دم از دموکراسی می‌زنند زبان فروبسته بودند و از آن رژیم دفاع می‌کردند.

وی افزود: متاسفانه آسیب‌های این بمباران بر برخی هموطنان ما همچنان باقی مانده و ما موارد زیادی را در این زمینه پیگیری و مراقبت کرده‌ایم.

جلالی با بیان اینکه ما اقدامات بسیاری را برای مصون ماندن از آسیب‌های شیمیایی آغاز کرده ایم، اظهار کرد: در این زمینه کارهای فراوانی انجام شده است و در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که قدم‌های بزرگی برای آن برداشته شده و در شرایط مناسبی هستیم.

رییس دانشگاه بقیه الله تاکید کرد: این دانشگاه قدم‌های زیادی هم برای درمان بیماران شیمیایی و هم تحقیقات در این زمینه برداشته است. اولین اورژانس برای بیماران شیمیایی را تأسیس کردیم و در روزگاری که مدافعین حرم برای درمان از سوریه به ایران می‌آمدند برای حوزه تروما توانستیم ده هزار مورد را مداوا کنیم.

جلالی گفت: ما قدم‌های بزرگی برداشتیم و مطالعات بسیاری انجام دادیم و مقالات و کتاب‌های بسیار قوی انجام دادیم و به مصدومان این حوادث کمک کرده‌ایم.

وی در پایان گفت: امیدواریم روزی برسد که ما در این زمینه بتوانیم کمترین مورد از مشکلات را شاهد باشیم و بیمارستان بقیه الله بتواند بیشتر از گذشته در این زمینه یاری رسان نیروهای مسلح و مجروحان شیمیایی باشد.