Menu

موضع‌گیری خوئینی‌ها نمی‌تواند نقش اصلاح‌طلبان در مشکلات امروز را تطهیر کند | فارس

موضع‌گیری خوئینی‌ها نمی‌تواند نقش اصلاح‌طلبان در مشکلات امروز را تطهیر کند | فارس
فارس نیوز

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: موضع‌گیری‌های خوئینی‌ها نمی‌تواند نقش این جریان و اصلاح‌طلبان را در بحران‌ها و مشکلاتی که امروز کشورمان با آن روبروست، تطهیر کند.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به نامه اخیر سید محمد موسوی خوئینی‌ها عضو مجمع روحانیون مبارز به رهبر انقلاب اظهار داشت: مخالفت یا دشمنی آقای موسوی خوئینی‌ها با مقام معظم رهبری از قبل انقلاب و دوران حزب جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: مخالفت‌های سرسخت ایشان با حزب جمهوری اسلامی و امثال مقام معظم رهبری و شهید بهشتی در صحبت‌ها و موضع‌گیری‌های آن وقت ایشان کاملاً مشخص و در تاریخ ثبت است.

ترقی با بیان اینکه مخالفت ایشان با انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه در مجلس خبرگان هم کاملا نشان‌دهنده این مسئله است، تصریح کرد: بنابراین اینکه ایشان می‌خواهد تمام مشکلاتی که ناشی از عملکرد وابستگان به جریان مجمع روحانیون در کشور است و نقش اصلی را اصلاح طلبان در پدید آمدن چنین شرایط اقتصادی در کشور را بر عهده دارند را به گردن مقام معظم رهبری بیاندازد، امر مستمری است که نشان‌دهنده واقفیه بودن این جریان و عدم التزامش به ولایت فقیه بعد از حضرت امام(ره) است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: نکته دیگر اینکه ایشان تصور کرده که مردم در کشور ما متوجه این نیستند که تحریم‌ها، نابسامانی‌ها و فشارهای اقتصادی همگی ناشی از عدم اجرای سیاست‌های اقتصادی مقام معظم رهبری و تکیه دوستان ایشان به غرب، آمریکا،‌ اروپا و بیگانگان و حتی نامه طرفداران میرحسین موسوی به آمریکایی‌ها برای تشدید تحریم‌ها علیه ملت ایران است.

وی با تاکید بر اینکه مردم کاملاً درک می‌کنند که منشأ این گرفتاری ها و مشکلات جریان اصلاحات و مجمع روحانیون مبارز است نه رهبری، گفت: منشا این نوع هماهنگی‌ها بین اپوزیسیون خارج از کشور و دشمنان انقلاب اسلامی و عوامل مجمع روحانیون اصلاح‌طلب در داخل، در جریان فتنه ۷۸ خود آقای موسوی خوئینی‌ها و روزنامه سلام و در فتنه ۸۸ بازهم مجمع روحانیون آتش بیار معرکه بود و همه این‌ها نشان‌دهنده یک هماهنگی بین این جریان با دشمنان و ضد انقلاب است تا کشور را به سمت اغتشاش، بی‌ثباتی و ناامنی سوق دهد و وادار کنند که در اثر این فشارهای اقتصادی، نظام تن به خواسته‌های آمریکا دهد و زمینه ارتجاع انقلاب از اصول و آرمان‌های خود را فراهم کنند.

ترقی ادامه داد: با توجه به این صبغه‌ها و نشانه‌ها تصور می‌کنم که پاسخ دندان‌شکنی را به زودی از طرف مردم و ملت ایران دریافت خواهند کرد و این نوع موضع‌گیری‌ها نمی تواند نقش این جریان را در بحران‌ها و مشکلاتی که امروز کشورمان با آن روبروست تطهیر کند.