Menu

معاون نهاد رهبری در دانشگاه‌ها خبر داد: فعالیت تبلیغی ۴۰۰ مبلغ در گروه‌های مجازی در دانشگاه‌ها | تسنیم

معاون نهاد رهبری در دانشگاه‌ها خبر داد: فعالیت تبلیغی ۴۰۰ مبلغ در گروه‌های مجازی در دانشگاه‌ها | تسنیم
خبرگزاری تسنیم

معاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: زیرساخت‌های تبلیغ مجازی فراهم شده، روزانه نزدیک به ۴۰۰ مبلغ بین ۴ تا ۱۰ ساعت با تشکیل گروه‌های مجازی در دانشگاه‌ها فعالیت‌ تبلیغی می‌کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام علی تقوی معاون فرهنگی سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برنامه‌های دانشگاه‌ها در دهه کرامت را تشریح کرد.

وی افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا دانشگاه‌ها یا تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند و ما اجتماعات دانشجویی نداریم؛ بر همین اساس نهاد رهبری با شیوع کرونا به دو صورت جهادی و مجازی فعالیت‌های خود را آغاز کرد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: ما در بخش فعالیت‌های جهادی بلافاصله در همه استان‌ها، ستادی از نیروهای دفاتر نهاد رهبری تشکیل دادیم که این ستادها هم، ستادی تشکیل دادند که فعالیت‌های مربوط به دانشگاه‌ها و استان را بر عهده گرفتند. ما هم در معاونت‌های مختلف در ستاد از آن‌ها پشتیبانی کردیم.

حجت‌الاسلام تقوی ادامه داد: همچنین یک سری فعالیت‌ها در بخش محتوا داریم. وظیفه ما در بخش محتوا پاسخگویی به شبهات وارده به کشورمان است. عمده شبهات، مربوط به تحقیقاتی است که دشمنان برای بد جلوه دادن وضعیت ایران انجام می دهند لذا این کار توسط دانشجویان در سایتی که زیر مجموعه نهاد مقام معظم رهبری است به صورت متمرکز انجام و در اختیار استان‌ها در سراسر کشور قرار می‌گیرد.

وی درباره اعزام مبلغ به دانشگاه ها گفت: امسال به دلیل بحران کرونا دانشجویان در دانشگاه ها حضور ندارند. ما همه ساله در ماه مبارک رمضان در حوزه تبلیغ نزدیک به 500 مبلغ را به دانشگاه ها اعزام می کردیم ولی متاسفانه امسال به دلیل ویروس کرونا از حضور فیزیکی در دانشگاه‌ها معذور بودیم.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: با این اوصاف طبیعتاً یا باید این فضای تبلیغی را تعطیل می‌کردیم که اصلاً به صلاح نبود یا اقدام دیگری انجام می دادیم. بر همین اساس در یک فرصت یک ماهه زیرساخت‌هایی را برای تبلیغ مجازی فراهم کردیم به طوری که روزانه نزدیک به 400 مبلغ بین 4 تا 10 ساعت با تشکیل گروه‌های مجازی در دانشگاه‌ها فعالیت‌های تبلیغی را آغاز و اقدامات خوبی را انجام دادند. گروه دیگری هم هستند که به صورت مجازی در سایت مربوط به نهاد رهبری به انجام فعالیت های دیگر مشغول می‌باشند.