Menu

بهره‌برداری از 19 پروژه آب‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام در کهگیلویه و بویراحمد | ایسنا

بهره‌برداری از 19 پروژه آب‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام در کهگیلویه و بویراحمد | ایسنا
ایسنا

به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ، 19 پروژه آب‌رسانی در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا، امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت درجریان سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر افزود: با افتتاح این  ۱۹ پروژه بیش از ۶۰ روستا در این استان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مدنی افزود: ۱۵۶ طرح عمرانی شامل ۴۴ مدرسه، ۵۰ مرکز فرهنگی مذهبی، ۲۶ طرح آب‌رسانی، ۱۸ پل راه، ۱۱ مرکز بهداشتی درمانی و ۷ پروژه دیگر را در دست اقدام داریم که از این تعداد، ۱۰۳ پروژه افتتاح و تکمیل شده است.

وی سرمایه‌گذاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در پروژه‌های عمرانی و زیربنایی استان کهگیلویه و بویراحمد را ۶۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: علاوه بر طرح‌های یاد شده، در حال احداث ۶۵۰ واحد مسکن برای محرومین در استان نیز هستیم.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره طرح‌های آب‌رسانی این بنیاد در سراسر کشور نیز گفت: احداث ۱۹۶ طرح با ۶۷۱ زیرپروژه و ۱۰۱۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده را در دستور کار داریم که از این تعداد، ۱۰۳ طرح با ۵۰۴ زیرپروژه تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

مدنی با اشاره به فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز تاکید کرد: اجرای ۱۰۳۶ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با حجم سرمایه‌گذاری ۹۴۰ میلیارد ریال باعث ایجاد بیش از ۴ هزار فرصت کسب و کار در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان شده است. بنیاد همچنین با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و اشتغال‌زایی از طریق حمایت از بنگاه‌های اقتصادی، با ۶ واحد صنعتی و تولیدی در استان مشارکت داشته و ۶۰۰ میلیارد ریال در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به خدمات گسترده‌ این بنیاد در حوزه‌های مختلف بیان کرد: تا پایان امسال تعداد مدارس افتتاح شده برکت به یک‌هزار و ۵۵۰ مدرسه می‌رسد و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در این مدارس مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی افزود: در استان استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ساخت ۴۴ مدرسه را هدف‌گذاری کرده ایم که تا به امروز ۲۷ مدرسه افتتاح شده است.

وی افزود: بنیاد برکت همچنین در مجموع ۲۴۰ مرکز درمانی و جامع سلامت را در سراسر کشور به بهره‌برداری رسانده یا در دست ساخت دارد که ۱۱ مرکز در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

مدنی در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای حداقل دو معلول هستیم که ۶۶ مسکن از این تعداد در کهگیلویه و بویراحمد ساخته می‌شود.

دیدار با نماینده ولی‌فقیه و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از دیگر برنامه‌های سفر یکروزه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به این استان بود.