Menu

علیزاده: ابعاد آموزش آنلاین زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی بررسی می‌شود | تسنیم

علیزاده: ابعاد آموزش آنلاین زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی بررسی می‌شود | تسنیم
خبرگزاری تسنیم

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به شرایط ناشی از ویروس کرونا و تقویت رویکرد‌های آموزش غیر حضوری، ابعاد آموزش آنلاین زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی بررسی می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از سازمان امور دانشجویان، عبدالحمید علیزاده  مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان در نخستین ویبنار آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی در دوران پسا کرونا گفت: برای آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی باید منابع و امکانات مراکز آموزش زبان فارسی را به اشتراک بگذاریم و ضرورتی به سرمایه گذاری کلان در همه دانشگاه‌ها نباشد. وی افزود: منابع درسی و استاندارد‌های آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی تا حدود زیادی مشخص است و در وبینار‌های تخصصی به دنبال بررسی شیوه‌های آموزش زبان فارسی به صورت آنلاین هستیم به صورتی که بهترین کیفیت و نتیجه را در پی داشته باشد. علیزاده تاکید کرد: در دو ویبناری که در تابستان سال جاری برگزار می‌شود انتخاب منابع متناسب با شیوه آموزش آنلاین، نرم افزار‌های مناسب و آزمون آنلاین به بحث گذاشته می‌شود.

بهادر باقری، معاون زبان فارسی و ایران شناسی در خارج از کشور مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم نیز در این وبینار با استقبال از شیوه آموزش آنلاین گفت: باید طوری برنامه ریزی کنیم تا تمام فرآیند آموزش زبان فارسی تا آزمون نهایی به شیوه آنلاین برگزار شود.

در ادامه این گفتگوی آنلاین، تعدادی از استادان آموزش زبان فارسی و مدیران مراکز آموزش زبان فارسی دانشگاه‌های کشور دیدگاه‌های خود را در خصوص آموزش زبان فارسی در شرایط حاضر مطرح کردند.