Menu

ایلام باید حق خود را دریافت کند | ایسنا

ایلام باید حق خود را دریافت کند | ایسنا
ایسنا

نماینده ایلام در مجلس گفت: بنده به عنوان طراح و ارائه دهنده طرح ارتقای جایگاه مجلس یازدهم، نمی‌پسندم که نماینده مردم در دالانهای مختلف وزارتخانه‌ها سرگردان باشد و مورد بی توجهی قرار بگیرد بلکه باید وزرا در یک روز خاص برای انجام کار نمایندگان به خدمت مردم در مجلس بیایند.

دکتر سارا فلاحی در جمع مردم چرداول اظهار کرد: اگر بنده با صدای بلند در هر جا اعلام کرده و می کنم که استان ایلام توسط دولتهای مختلف مورد اجحاف قرار گرفته و اگر صدای ما امروز در مجلس به اعتراض بلند می شود، فریادی است که بر سر همه مسئولین در ادوار مختلف زده می شود، بدانید که هیچ تریبونی بهتر از مجلس برای مطرح کردن ایلام به عنوان یک استان راهبردی و استراتژیک وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ابزار دست یک نماینده سؤال و تذکر و استیضاح است و زمانی که صدای او بلند باشد و سؤال و تذکرش، کارشناسی باشد، درب وزارتخانه‌ها به رویش باز می‌شوند. اگر شما سکوت بکنید کسی حق شما را به شما نخواهد داد. اگر فقط نگاه کردی و به ماشین امضاء تبدیل شدی، قطعا استان شما همچنان در مسیر توسعه نیافتگی قرار خواهد داشت.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما نمایندگان استان ایلام از هر ابزاری که قانون در اختیارمان گذاشته استفاده خواهیم کرد تا در خصوص ایلام احقاق حق بشود، کسی به مردم ایلام توهین نکند و از استخوان شهدای این مردم صندلی قدرت برای کسی ساخته نشود. مسئولینی که در تهران هستند باید متوجه باشند که ما هشت سال برای ایران جنگیده ایم و وظیفه ملی خود را انجام داده ایم و امروز وظیفه مسئولین است که به واسطه آن خدمات و مرزداری امروز ما، به استان خدمات بدهند. ایلام محق است و باید حق خود را دریافت کند.

فلاحی ادامه داد: ایلام استانی است که مرزی طولانی با کشور عراق دارد و عراق کانون گروه‌های متعدد افراطی بوده و به محل استقرار کشورهای فرامنطقه‌ای نیز تبدیل شده و این مهم باعث می شود که همواره به استان ایلام نگاه سیاسی و امنیتی وجود داشته باشد لذا تک تک مسائل این استان می تواند در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حل بشود.

وی گفت: رسانه‌ها و گروه‌های سیاسی استان و مردم شریفمان بدانند که اگر نمایندگان آنها بتوانند به یک نماینده ملی و صاحبنظر در مسائل ملی و بین المللی تبدیل شوند، بهتر می‌توانند برای استان خودشان آورده داشته باشند چرا که به نظرات و مطالبات چنین نمایندگانی در مجلس و دولت به صورت ویژه توجه می شود که این امر مستلزم حمایت همه مردم و نخبگان و اهالی رسانه است.

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنده به عنوان طراح و ارائه دهنده طرح ارتقای جایگاه مجلس یازدهم، نمی پسندم که نماینده مردم در دالانهای مختلف وزارتخانه‌ها سرگردان باشد و مورد بی توجهی قرار بگیرد بلکه باید وزرا در یک روز خاص برای انجام کار نمایندگان به خدمت مردم در مجلس بیایند.

وی ادامه داد: احیاء هویت جمعی مجلس، دیگر مسأله مهمی است که در این طرح پیش بینی شده به طوری که تمام ۲۹۰ نماینده مجلس، مطالبات تمام حوزه های انتخابیه کوچک و بزرگ را مطالبه خود دانسته و برایش تلاش می کنند تا عدالت و توازن در توسعه انجام بگیرد. ساختار مجلس قطعا باید تغییر کند تا مردمانی مثل مردم استان ایلام که پتانسیل توسعه دارند ولی توسعه پیدا نمی کنند، نگران آینده خود نباشند.

فلاحی با بیان اینکه قصد ما در مجلس یازدهم این است که در کنار دولت طوری با هم کار کنیم که مردم بیشترین رضایتمندی را داشته باشند و هر مسئولی که کم‌کاری کند، قطعا مردم در برابرش قرار خواهند گرفت، تصریح کرد: مردم ما پیش‌تر، از نگاه‌های قبیله گرایانه به توسعه استان بارها متضرر شده‌اند و اگر این روند ادامه داشته باشد ایلام هرگز در مدار توسعه قرار نخواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بنده هرگز دنبال این نیستم بلایی که در دوره های پیشین بر سر برخی شهرستانهای ما آمده است همچنان تداوم داشته باشد. برای من مهم نیست چه کسی در چه جغرافیایی قرار دارد؛ مهم صدای مظلومیت استان ایلام است چرا که از شرقی ترین تا غربی ترین و از جنوبی ترین تا شمالی ترین نقطه آن مورد ظلم واقع شده است. خیانت است اگر بخواهیم با نگاه قبیله گرایانه جلوی طرح‌های ملی را بگیریم و مسیر توسعه استان را ببندیم. همه ما در استان ایلام یک خانواده هستیم.