Menu

تصویب شیوه نامه درخواست صدور مجوز تبلیغات پزشکی

تصویب شیوه نامه درخواست صدور مجوز تبلیغات پزشکی
خبرگزاری مهر

مدیرکل نظارت سازمان نظام پزشکی، گفت: شیوه نامه درخواست صدور مجوز تبلیغات پزشکی به تصویب رسید و ظرف روزهای آینده ابلاغ خواهد شد.

وی ادامه داد: هدف از تدوین و تصویب این شیوه نامه، یکسان سازی صدور مجوز تبلیغات امور پزشکی توسط کمیته تبلیغات ۲۱۰ نظام پزشکی در سراسر کشور است که متقاضیان می توانند با مراجعه به نظام پزشکی محل طبابت خود درخواست صدور مجوز را داشته باشند که در این شیوه نامه چگونگی صدور مجوز تبلیغات امور پزشکی تبیین شده است.

رهنما در خصوص مدت زمان صدور این مجوز، اظهار کرد: در شرایطی که نیاز به تغییرات نباشد بین ۲ تا ۴ هفته این مجوز صادر خواهد شد که در موارد اصلاحی و اعمال تغییرات ممکن است کمی طولانی تر شود.

وی در خصوص پنجمین جلسه کمیته مرکزی تبلیغات، گفت: در این جلسه علاوه بر بررسی و تصویب شیوه نامه درخواست صدور مجوز تبلیغات، درخواست تبلیغ یکی از کالاهای سلامت محور نیز با حضور اعضای کمیته مورد بررسی قرار گرفت ومجوز تبلیغ آن صادر شد. سازمان نظام پزشکی و سازمان صدا و سیما همکاری خوبی در این زمینه دارند مبنی بر اینکه قانون تبلیغ امور پزشکی و کالاهای سلامت محور رعایت شود که امیدواریم این همکاری ادامه داشته باشد.