Menu

تفاوت ویتامین محلول در آب و محلول در چربی چیست؟

تفاوت ویتامین محلول در آب و محلول در چربی چیست؟
ستاره

از تفاوت ویتامین محلول در آب و محلول در چربی می‌توان به این مورد اشاره کرد که ویتامین‌های محلول در چربی در بدن ذخیره می‌شوند، در حالی که ویتامین‌های محلول در آب، در بدن ذخیره نمی‌شوند.

تفاوت ویتامین محلول در آب و محلول در چربی

  • ویتامین‌های محلول در چربی: عبارتند از ویتامین K، ویتامین E، ویتامین D و ویتامین A. لیپید نامی دیگر برای چربی است، به همین دلیل ممکن است به آن ویتامین محلول در لیپید نیز گفته شود. این ویتامین در چربی‌های ذخیره شده در بدن حل می‌شود. این ویتامین پس از تجزیه چربی‌ها و رها سازی، توسط ویتامین‌های مورد نیاز برای انرژی یا تغذیه در دسترس قرار خواهد گرفت. چهار ویتامین محلول در چربی برای حفظ سلامت بدن از اهمیت زیادی برخوردار هستند. این ویتامین می‌تواند به روده، کبد، قلب و دیگر قسمت‌های بدن کمک کند. نیاز نیست ویتامین‌های محلول در چربی را روزانه مصرف کنید، زیرا بدن توانایی ذخیره این نوع ویتامین را در خود دارد و در صورت نیاز آن را آزاد خواهد کرد.
تفاوت ویتامین محلول در آب و محلول در چربی چیست؟
  • ویتامین‌های محلول در آب: هشت ویتامین گروه B و ویتامین C هستند. هشت ویتامین گروه B عبارتند از B۱ ،B۲ ،B۳ ،B۵ ،B۶ ،B۷ ،B۹ و B۱۲. این ویتامین‌ها باید روزانه مصرف شوند، زیرا بدن نمی‌تواند آن‌ها را ذخیره کند. مصرف بیش از حد این ویتامین‌ها برای بدن خطرناک نیست، زیرا از طریق ادرار دفع می‌شوند. روده‌ها این ویتامین‌ها را جذب کرده، سپس آن‌ها را وارد جریان خون می‌کنند تا مورد استفاده قرار گرفته یا دفع شوند.

کلام آخر

ویتامین‌های محلول در چربی در چربی‌ یا لیپید‌ها و ویتامین‌های محلول در آب در آب حل می‌شوند. ویتامین‌های محلول در چربی در بدن ذخیره شده، اما ویتامین‌های محلول در آب، در بدن ذخیره نمی‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم درباره انواع قرص مولتی ویتامین که ترکیبی از ویتامین‌های مختلف است نیز مطالعه کنید. لطفا نظرات و پرسش‌های خود را درباره این مقاله با ما و دیگر مخاطبان خبرتیوببه اشتراک بگذارید.

برگرفته از: differencebetween.net