Menu

هشدار یک مقام سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع کرونا در اروپا | ایسنا

هشدار یک مقام سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع کرونا در اروپا | ایسنا
ایسنا

یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد: با توجه به شیوع سویه اُمیکرون در اروپا کشورها باید تزریق واکسن را تسریع کنند و اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش ایسنا، یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت امروز (سه‌شنبه) هشدار داد با توجه به روند افزایشی موارد ابتلا به زیر سویه اُمیکرون در اروپا، کشورها باید واکسیناسیون را تسریع کنند و اقداماتی مانند استفاده از ماسک را برای جلوگیری از اعمال محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ همزمان با نزدیک شدن به فصل پاییز و زمستان در دستور کار قرار دهند.

"هانس کلوگه"، مدیر دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت از کشورها خواست ‌اکنون برای جلوگیری از وارد شدن فشار بیشتر بر نظام سلامت اقدامات لازم را انجام دهند زیرا گسترش زیر سویه اُمیکرون موسوم به BA.۵ سرعت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هفته گذشته نزدیک به سه میلیون مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در منطقه اروپا گزارش شد که تقریبا نیمی از کل موارد جدید در جهان را تشکیل می دهد. همچنین میزان بستری شدن در بیمارستان در مدت مشابه دو برابر شده است و هر هفته نزدیک به ۳۰۰۰ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند.