Menu

کشف بیش از ۲۶ تن موادمخدر در کشور در هفته چهارم شهریور | ایسنا

کشف بیش از ۲۶ تن موادمخدر در کشور در هفته چهارم شهریور | ایسنا
ایسنا

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۲۶ تن موادمخدر در کشور در بازه زمانی بیست و دوم تا بیست و هشتم شهریور ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات این هفته ۲۶ هزار و ۹۲۸  کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۶۱۴۰کیلوگرم) حدود ۶۷ درصد افزایش دارد.

وی افزود: ۲۰ هزار و ۸۱۲ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۷ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همچنین از این میزان، ۲۲۷۴ کیلوگرم هروئین، ۲۱۳۲ کیلوگرم حشیش، ۱۵۰۸ کیلوگرم گراس، ۸۰ کیلوگرم شیشه و ۱۲۲ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهار کرد: در هفته اخیر مجموعاً ۸۸۳۳ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۴۴۵۸ نفر به اتهام قاچاق و توزیع موادمخدر و ۴۲۸۸ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. در میان دستگیرشدگان این هفته نیز ۸۷ نفر از اتباع بیگانه هستند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۸۶۷۰ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۲ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۳۰۴۹ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۲۸۶۸ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۲۳۳۶ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۹۷۰ کیلوگرم، غرب تهران با ۱۴۷۸ کیلوگرم و فارس با ۱۰۱۴ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۱ درصد از کشفیات کشور است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر اصلانی اظهار کرد: طی این مدت ۴۱۹ دستگاه خودرو و ۱۴ قبضه سلاح توقیف شد. ۷۴ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۲ درصد انتظامی بوده است.