Menu

رکوردشکنی کرونایی در یک روز؛ لیگ برتر ایران بالاتر از لیگ برتر انگلیس! | خبر ورزشی

رکوردشکنی کرونایی در یک روز؛ لیگ برتر ایران بالاتر از لیگ برتر انگلیس! | خبر ورزشی
خبر ورزشی

تعداد کرونایی‌های امروز لیگ برتر ایران از کل تعداد کرونایی‌های لیگ برتر انگلیس بیشتر است!

به گزارش خبرورزشی، امروز 14 تیر ماه 1399 به یک‌باره ویروس کرونا به باشگاه‌های لیگ برتر ایران هجوم آورده و 4 باشگاه استقلال، فولاد، سپاهان و تراکتور چند مورد مبتلا به این ویروس را گزارش دادند.

طبق اعلام این باشگاه‌ها در باشگاه استقلال 8 نفر صبح و 5 نفر بعدازظهر، در باشگاه فولاد 16 نفر، در باشگاه سپاهان 3 نفر و در باشگاه تراکتور یک نفر از بازیکنان یا کادر تیم کرونا گرفته‌اند. پیش از این هم در باشگاه‌هایی مثل گل‌گهر، سایپا و پیکان هم آمار کرونایی داده شده بود.

آمار وقتی عجیب به نظر می‌رسد که تعداد کرونایی‌های لیگ برتر ایران را با لیگ برتر انگلیس در 2 ماه اخیر مقایسه می‌کنیم. در همین یک روز 33 نفر در 4 باشگاه کرونا گرفته‌اند، در حالی که در لیگ برتر انگلیس به طور کلی 19 نفر از بازیکنان و اعضای کادرفنی با مثبت شدن تست‌شان مواجه شده‌اند.

در 11 دور تست‌گیری از روز هفدهم مِی (28 اردیبهشت) تا 29 ژوئن (9 تیر) تعداد 14307 تست در انگلیس گرفته شده و از این بین فقط 19 نفر کرونا مثبت بوده‌اند.

نکته‌ای که در این بین تناقض دارد عدم ارائه مدارک کرونایی‌ها بوده و این تست‌ها اصلاً زیر نظر سازمان لیگ برتر ایران صورت نمی‌گیرد، به همین دلیل نمی‌توانند درباره برگزاری یا لغو مسابقات تصمیم درستی بگیرند. در حالی که اتحادیه لیگ برتر انگلیس کاملاً تمامی تست‌ها را زیر نظر دارد و هر هفته در بیانیه‌ای با جزئیات و اعداد دقیق نتایج را اعلام می‌کند.