Menu

آخرین مسافرهای یورو 2020 مشخص شدند (عکس) | ورزش3

آخرین مسافرهای یورو 2020 مشخص شدند (عکس) | ورزش3
ورزش3

تیم های اسلواکی، اسکاتند و مقدونیه شمالی هم به یورو 2020 صعود کردند تا سرنوشت آخرین سهمیه‌های حضور در این رقابت ها هم مشخص شود.

به گزارش "ورزش سه"، آخرین دیدارهای دور انتخابی یورو 2020 هم امشب برگزار شد و تیم های اسلواکی، سکاتلند و مقدونیه شمالی با شکست دادن ایرلند شمالی، صربستان و گرجستان، جواز حضور در این رقابت‌ها را به دست آوردند.

اسلواکی که میهمان ایرلند شمالی بود، ابتدا با گل یورای کوچکا در دقیقه 18 پیش افتاد اما گل به خودی میلان اشکرینیار باعث شد تا بازی به وقت های اضافی کشیده شود. در وقت های اضافی و در دقیقه 110، میکال دوریس گل دوم را برای اسلواکی به ثمر رساند و پیروزی این تیم را در این دیدار حساس رقم زد.

اسلواکی در مرحله گروهی یورو، در گروه E با تیم های اسپانیا، سوئد و لهستان باید روبرو شود.

اسکاتلند و صربستان هم در دیداری نزدیک، در پایان 120 دقیقه به تساوی 1-1 رسیدند اما این اسکاتلند بود که در ضربات پنالتی به پیروزی رسید. رایان کریستی در دقیقه 52 اسکاتلند را پیش انداخت اما لوکا یوویچ در دقیقه 90 گل تساوی را برای صربستان به ثمر رساند تا امیدهای این تیم برای صعود به یورو زنده شود. ولی در نهایت در ضربات پنالتی اسکاتلندی‌ها بهتر کار کردند و به برتری 5-4 رسیدند. الکساندر میتروویچ، مهاجم فولام، بود که ضربه پنالتی‌اش را خراب کرد و باعث ناکامی صرب‌ها شد.

این اولین حضور اسکاتلند در تورنمنت های بزرگ بعد از جام جهانی 1998 است. اسکاتلند در یورو با تیم های انگلیس، کرواسی و جمهوری چک همگروه خواهد بود.

در نهایت مقدونیه شمالی با پیروزی 1-0 مقابل گرجستان، برای اولین بار حضور در یک تورنمنت بزرگ را تجربه می کند. گل پیروزی‌بخش این تیم را گوران پاندف، ستاره باتجربه تیم، در دقیقه 56 به ثمر رساند. مقدونیه شمالی در یورو با تیم های هلند، اوکراین و اتریش همگروه خواهد بود.