Menu

شادی انزلی چی ها پیش چشم هواداران استقلال (عکس) | ورزش3

شادی انزلی چی ها پیش چشم هواداران استقلال (عکس) | ورزش3
ورزش3

بهمن صالح نیا به همراه ملوان در دهه شصت و در جام حذفی به دفعات جلوی استقلال و پرسپولیس ایستاد و نتایج بزرگی نیز در این رقابت رقم زد.

به گزارش "ورزش سه"، ملوان اولین تیم ایرانی است که به مقام قهرمانی جام حذفی ایران در سال ۵۵ رسید و  در دهه ۶۰ با بهمن صالح نیا دو بار قهرمان و سه نایب قهرمانی دیگر را به کارنامه پر افتخار خود اضافه کرد.

آنها در آن سالها استقلال و پرسپولیس را هم در جام حذفی شکست دادند تا تیم دهه  شصت ملوان نامی ماندگار در تاریخ فوتبال ایران شود.

سه قهرمانی در سالهای ۵۵، ۶۵ و۶۹ و سه نایب  قهرمانی در سالهای ۶۷،۶۶و ۷۰ در همین جام از ملوان تیمی ترسناک در جام حذفی ایران ساخته بود.

آنها در یکی از این دیدارها در ۲۷ آذر  سال ۶۶و در حالی که در انزلی برابر استقلال با نتیجه دو بر دو متوقف شدند ،در بازی برگشت و در حالی که هوادارانشان از ساعتها قبل  ضلع شمال شرقی ورزشگاه را به تسخیر خود در آورده بودند موفق شدند روی کاشته دقیقه یک محمد احمدزاده استقلال را شکست دهند تا جشن باشکوهی را با هواداران متعصبشان در ورزشگاه پیر شهر تهران برگزار کنند.

جشنی که بعد از سوت پایان داور شروع شد و تا انزلی ادامه یافت .

ملوان در آن سال و در فینال و تک بازی که در تهران برگزار شد با یک گل مغلوب پرسپولیس شد و در نهایت به مقام نایب قهرمانی بسنده کرد.آنها سه سال بعد این شکست را جلوی پرسپولیس تلافی کردند و با دو گل قایقران به پرسپولیس به فینال جام حذفی رسیدند و در فینال و در ورزشگاه آزادی  استقلال را در ضربات پنالتی شکست دادند و قهرمان جام حذفی شدند.