Menu

عجایب لیگ زنان اسپانیا؛ اگر تیم پزشکی بارسا نبود... | ورزش3

عجایب لیگ زنان اسپانیا؛ اگر تیم پزشکی بارسا نبود... | ورزش3
ورزش3

یک بار دیگر اتفاقی عجیب در لیگ بانوان اسپانیا رخ داده است.

به گزارش "ورزش سه"، امروز تیم زنان بارسلونا میزبان رایووایکانو بود که نهایتاً مطابق انتظار آبی اناری ها موفق شدند با چهار گل حریف خود را در هم بکوبند؛ موضوعی که باعث شد تیم زنان بارسا به یکه‌تازی خود در رقابت‌های لالیگا ادامه دهد.

اما در جریان این مسابقه یک اتفاق عجیب و نگران‌کننده رخ داد. در واقع ماجرا از این قرار بود که دو نفر از بازیکنان رایو وایکانو با آسیب دیدگی جدی مواجه شدند که باعث نگرانی حاضران در استادیوم شد. اما این تیم پزشکی رقیب بود که به زمین آمده تا به وضعیت این بازیکن رسیدگی کند چرا که در کمال ناباوری رایووایکانو از این امکان برخوردار نبود.

این اولین بار نیست که در لیگ زنان اسپانیا چنین اتفاقی می‌افتد اما نکته عجیب ماجرا اینجاست که هیچ کس در این رابطه اقدامی جدی انجام نمی‌دهد. ایادورا فریتاس و آیریس پونسیانو دو بازیکن رایو وایکانو بودند که امروز در ورزشگاه یوهان کرویف با ضرباتی جدی مواجه شدند و به کمک تیم پزشکی بارسا احتیاج داشتند.

مسئله عجیب تر ماجرا اینجاست که در مقررات فوتبال زنان اسپانیا هیچ الزام دقیقی برای استفاده از تیم پزشکی در کنار زمین دیده نمی شود و رایو وایکانو یکی از تیم هایی است که از این مسئله استفاده می کند. البته این تیم یک پزشک با خود در کنار زمین دارد اما دیوید ریکونکو، فقط یک فیزیوتراپیست و در مواقع این چنینی کاری از دستش بر نمی آید. بنابراین می توان گفت اگر تیم پزشکی بارسلونا نبود می‌توانست اتفاقات بدی برای بازیکنان رایو وایکانو بیفتد که گفته می‌شود یکی از آنها حتی به بیمارستان منتقل شده است.

گفتنی است بازیکنان رایو وایکانو پیش از این نسبت به وضع موجود باشگاه معترض شده و تاکید کرده بودند که این تیم از امکانات اولیه مانند سالن بدنسازی، خدمات پزشکی و تجهیزات اولیه ورزشی هم محروم است. البته این بحث فراتر از شکایت مطرح شده و در جلسه شورای شهر مادرید نیز به آن پرداخته شده است و باید دید که آیا بلاخره اقدامی در این رابطه صورت خواهد گرفت یا خیر.