Menu

کاراته قهرمانی آسیا؛ راهیابی 5 کاراته‌کا به فینال | ورزش3

کاراته قهرمانی آسیا؛ راهیابی 5 کاراته‌کا به فینال | ورزش3
ورزش3

با برگزاری مرحله اول مسابقات در روز دوم کاراته قهرمانی آسیا، 5 ملی‌پوش راهی فینال و 6 کاراته‌کا دیگر نیز برای کسب مدال برنز از دقایقی دیگر روی تاتامی خواهند رفت.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته،  مسابقات کاراته قهرمانی آسیا 2021 در تمام رده‌های سنی (نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) به میزبانی آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است.

در دومین روز رقابت‌ها 5 نماینده کشورمان به دیدار نهایی راه یافتند و شانس کسب 6 مدال برنز در انتظار ملی پوشان کشورمان است.

نتایج مسابقات روز دوم قهرمانی آسیا قزاقستان 2021 به این شرح است:

حدیث جمال با امتیاز22.90 در جایگاه نخست گروه خود قرار گرفت و به دیدار فینال صعود کرد. در کاتای پسران نیز متین زارع با امتیاز 23.26 در جایگاه نخست گروه خود قرار گرفت و از ساعتی دیگر برای کسب مدال طلا به روی تاتامی خواهد رفت.

در وزن 55- کیلوگرم، محمد حسین شیرصفت با نتیجه 5 بر صفر ابراهیم باخیت از امارات را شکست داد. شیر صفت در مسابقه دوم با نتیجه 5 بر 2 مغلوب سلطان اقهطانی از عربستان شد.

امیرحسین بمان زاده در وزن 61- کیلوگرم با نتیجه 9 بر صفر ویزیت باراتو از قرقیزستان را شکست داد، اما در مسابقه دوم با نتیجه 2 بر صفر مقابل اولژاس آلتینبک شکست خورد.

دررقابت‌های وزن 68- کیلوگرم، امیر رضا برزویی با نتیجه 8 بر یک محمد الرومی از کویت را شکست داد، اما در بازی دوم با نتیجه 10 بر صفر مغلوب آبلایخان چشرسوا از قزاقستان شد.

سعیداله یاری در وزن 76-کیلوگرم با نتیجه 2 بر یک بافکوئر جاسم از کویت را از پیش رو برداشت. 

در وزن 76+ کیلوگرم نیز ابوالفضل نوری ابتدا با نتیجه 3 بر صفر عزیز مناسف از قزاستان را شکست داد و در ادامه مقابل عمر الباخت از عربستان را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد.

در وزن 53- کیلوگرم، ستایش نادری در هانتی مقابل لن منصور از اردن پیروز شد. نادری در بازی دوم سانی ایشیزوکا از هنگ کنگ را 3 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی فینال شد.

در وزن 48- کیلوگرم یلدا نقی بیرانوند در بازی نخست با نتیجه 7 بر 4 مغلوب آلکنیت شریزات از قزاقستان شد. بیرانوند دور دوم با نتیجه 4 بر صفر مغلوب اومیدا آیسوا از قرقیزستان شد.

در وزن 59- کیلوگرم فاطمه بداق با نتیجه 3 بر صفر سیتورا راسولوا از قرقیزستان را مغلوب کرد. بداق در بازی دوم نیز با نتیجه 4 بر یک ویچکا لیک از کامبوج را شکست داد و در سومین بازی خود  نیز با برتری 6 بر یک مقابل سز لایوت از هنگ کنگ پشت سر گذاشت و راهی فینال شد.

سارینا فتحی در وزن 59+ کیلوگرم در بازی نخست با نتیجه 6 بر صفر آژار اروزالیو از قرقیزستان را شکست داد. فتحی در بازی دوم نیز در هانتی نوراله ناصر از اردن را شکست داد و راهی فینال شد.