Menu

3 از 12؛ در آمد زنیت از فروش سردار آزمون  | ورزش3

3 از 12؛ در آمد زنیت از فروش سردار آزمون  | ورزش3
ورزش3

بر اساس گزارش رسانه های روسی و فرانسوی سردار آزمون در تعطیلات ژانویه راهی فرانسه خواهد شد تا با تیم لیون به مدت 4.5 فصل قرارداد امضاء کند. 

به گزارش "ورزش سه"، این گزارش ها در حالی منتشر می شود که فعلا سردار آزمون در این باره اظهار نظر رسمی نداشته و نماینده رسمی او هم در مصاحبه با اسپورت 24 روسیه حاضر نشد در خصوص مذاکره سردار آزمون با تیم لیون حرفی بر زبان بیاورد. 

اما اسپورت اکسپرس روسیه که یک پایگاه خبری معتبر در این کشور به حساب می آید درآمد باشگاه زنیت از فروش سردار آزمون را مشخص کرد. بر اساس نوشته این سایت زنیت بابت فروش سردار آزمون در تعطیلات زمستانی 3 میلیون یورو درآمد خواهد داشت. این در حالی است که در ابتدای فصل سایت ترانسفر مارکت ارزش فروش این بازیکن را 25 میلیون یورو ذکر کرده بود. این اتفاق طبیعی است به این خاطر که قرارداد سردار آزمون با تیم زنیت رو به پایان است و این بازیکن راضی به تمدید قرارداد خود نشده است. از سویی فیفا به بازیکنان 6 ماه پیش از پایان قرارداد اجازه می دهد با تیم های خواهان خود وارد مذاکره رسمی شوند و حتی تفاهم نامه امضاء کنند. سردار آزمون اگر در تعطیلات زمستانی راهی لیون یا هر تیم دیگری نشود پایان فصل به عنوان بازیکن آزاد اعلام می شود و جابجایی اش نفعی را به تیم زنیت نخواهد رساند. 

جالب است بدانید زنیت برای خرید سردار آزمون از تیم روبین 12 میلیون یورو پرداخت کرد. از سویی در تفاهم نامه دو باشگاه آمده بود زنیت بابت هر قهرمانی در لیگ برتر روسیه به همراه سردار آزمون باید یک میلیون یورو پرداخت کند که در گذشته به واسطه سه قهرمانی در لیگ برتر روسیه به همراه سردار آزمون 3 میلیون یوروی دیگر به روبین پرداخت کرده است. 

سایت اسپورت اکسپرس روسیه در تحلیل جدایی سردار آزمون می نویسد این جدایی یک چالش برای زنیت خواهد بود. به خصوص که قرارداد زیوبا 34 ساله هم رو به پایان است. زیوبا در این فصل 10 گل و سردار آزمون 7 گل برای تیم زنیت در لیگ برتر روسیه به ثمر رسانده اند. این بخش زیادی از 44 گلی است که زنیت در فصل جاری به ثمر رسانده و به همین واسطه بهترین خط حمله بازی ها را در اختیار دارد و هم اکنون با 38 امتیاز از 18 بازی صدرنشین لیگ برتر روسیه است. به نوشته این سایت حتی اگر زیوبا بر خلاف سردار آزمون قرارداد خود را با تیم زنیت تمدید کند یک مهاجم 34 ساله است و این ممکن است قدرت خط حمله زنیت را کم کند. ضمن اینکه پیدا کردن یک جانشین برای سردار آزمون کار راحتی نیست. مهاجمی که رابطه خوبی با زیوبا و دیگر مهاجمان زنیت دارد و آنها همدیگر را در زمین چشم بسته پیدا می کنند.