Menu

بالاگرفتن جنگ بین مخالفان و موافقان کی‌روش | ورزش3

بالاگرفتن جنگ بین مخالفان و موافقان کی‌روش | ورزش3
ورزش3

پس از شکست تیم ملی مصر در دیدار رده بندی جام ملت های عربی مقابل قطر، جنگ بزرگی میان منتقدین و حامیان کارلوس کی روش در گرفته است.

به گزارش "ورزش سه"، با وجود اینکه تیم ملی مصر بدون در اختیار داشتن تمامی ستاره هایش در جام ملت های عربی حاضر شده بود، اما شکست برابر تونس در دیدار نیمه نهایی و باخت به قطر در دیدار رده بندی باعث بروز انتقادات زیادی از سرمربی پرتغالی شد و البته در این میان او حامیانی نیز دارد که به کسب نتایج خوب توسط او در جام ملت های آفریقا خوش بین هستند.

رضا عبدالعال ستاره سابق فوتبال مصر و یکی از منتقدین همیشگی کارلوس کی روش پس از شکست تیم ملی این کشور برابر قطر، به انتقاد از مربی پرتغالی پرداخت. عبدالعال در گفتگو در برنامه «پریمو» که از شبکه «10» پخش می ‌شد، گفت: کیروش از زمانی که هدایت فراعنه را برعهده گرفته، هیچ چیزی از خود را ارائه نکرده است. کارنامه مربیگری او از دستاوردها خالی است.

وی ادامه داد: او از تمام تیم‌هایی که هدایت آنها را برعهده داشته از جمله کلمبیا، ایران و ... اخراج شده است. تیم ملی با هدایت کارلوس کی روش هویت خود را از دست داد. او باید از هدایت تیم ملی مصر قبل از آغاز جام ملت‌های آفریقا در کامرون و مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر برکنار شود.

محمد فاروق بازیکن سابق مصر و کارشناس ورزشی نیز بابت اظهارات همیشگی کی روش درخصوص داوری به او حمله کرد. فاروق در برنامه پریمو که از شبکه ده پخش می شد، گفت: ما مصر هستیم، اولین و بهترین تیم عرب و آفریقایی هستیم و حرف شما در مورد داوری می گوید شما ناتوان هستید. تیم مصر نباید اشتباهات خود را در هر مسابقه به گردن داوران بیندازد.

وی ادامه داد: احساس می کنم که کی روش مربی تیم کوچکی است، اظهارات او نباید اینگونه باشد و مسئولان فدراسیون فوتبال باید با او جلسه بگذارند تا او پاسخگو باشد.

همچنین، احمد شوبیر ستاره سابق الاهلی در خصوص شکست روز گذشته این تیم مقابل قطر در اظهاراتی با برنامه "On Sport FM" تاکید کرد که تیم ملی مصر روز گذشته عملکرد خوبی داشته و این شکست در ضربات پنالتی رخ داد و دلیل آن عملکرد ضعیف تیم نبوده است.

او گفت: حمله به کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی غیرقابل توجیه است زیرا او عملکرد خوبی داشت و تنها اشتباهش در بازی، استفاده از 3 بازیکن در خط میانی بود. تیم ملی برای جام ملت‌های آفریقا شاهد شگفتی‌های زیادی خواهد بود، به‌خصوص که کی روش با همه بازیکنان و توانایی‌های آنها آشنا شده است.

احمد شوبیر در پایان گفت: این تیم پس از حضور در جام ملت‌های عرب به دستاوردهای زیادی دست یافت که مهم‌ترین آنها انجام بازی در حضور تماشاگران بوده که پس از مدت ها این اتفاق رخ داد.

تیم ملی مصر خود را برای آغاز مسابقات جام ملت های آفریقا که ماه آینده در کامرون برگزار می شود آماده می کند. شاگردان کی روش اولین بازی رسمی خود را در تاریخ 11 ژانویه و برابر نیجریه برگزار می کنند. گروه مصر در جام ملت های آفریقا شامل تیم های نیجریه، سودان و گینه بیسائو است.