Menu

رادوکانو شخصیت ورزشی سال بی‌بی‌سی شد | ورزش3

رادوکانو شخصیت ورزشی سال بی‌بی‌سی شد | ورزش3
ورزش3

تنیس باز ۱۸ ساله بریتانیایی جایزه شخصیت ورزشی سال بی‌بی‌سی را به دست آورد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از رویترز، اما رادوکانو، تنیس باز ۱۸ ساله بریتانیایی در فینال رقابت‌های آزاد آمریکا (یو.اس اپن) با غلبه بر لیلاه فرناندز، رقیب ۱۹ ساله خود از کانادا به مقام قهرمانی رسید. رادوکانو در دیدار پایانی حریف را در دو ست با نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر ۳ از پیش رو برداشت. این نخستین بار در تاریخ رقابت‌های تنیس آزاد آمریکاست که ورزشکاری از مرحله مقدماتی به مقام قهرمانی می‌رسد. 

رادوکانو تا پیش از رقابت‌های آزاد آمریکا در رده ۱۵۰ تنیس‌بازان زن قرار داشت. اکنون این ورزشکار به عنوان شخصیت سال ورزشی بریتانیا انتخاب شد. 

این جوان ۱۹ ساله همچنین اولین زن بریتانیایی بود که پس از پیروزی ویرجینیا وید در ویمبلدون در سال ۱۹۷۷، عنوان قهرمانی را به دست آورد.

رادوکانو که امسال نیز در اولین حضور خود در گرند اسلم به دور چهارم مسابقات ویمبلدون رسید، گفت: "فقط در میان این نامزدها بودن، افتخاری است. برنده شدن بسیار شگفت انگیز است. انرژی امسال که در ویمبلدون در مقابل تماشاگران خانگی بازی کردم را هرگز احساس نکرده بودم. من شخصیت ورزشی سال را قبلا در تلویزیون دیده بودم و باورم نمی شود که اکنون خودم برنده شدم و باعث افتخار است که در بین برندگان باشم. من برای تنیس بریتانیا و اینکه توانستیم این جایزه را بگیریم خوشحالم.

اندی ماری بریتانیایی آخرین تنیسوری بود که در سال ۲۰۱۶ موفق به کسب این جایزه شد.

اسکای براون،‌ برنده مدال برنز المپیک برای بریتانیا در فینال اسکیت زنان در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو نیز جایزه شخصیت جوان ورزشی سال را به دست آورد.