Menu

دین محمدی: فراز و نشیب استقلال باید کمتر شود | ورزش3

دین محمدی: فراز و نشیب استقلال باید کمتر شود | ورزش3
ورزش3

سیروس دین محمدی که سال گذشته مقطعی با باشگاه نود همکاری هم داشته، معتقد است این تیم به تجربه استقلال بازی را واگذار کرده است.

سیروس دین محمدی در مورد پیروزی استقلال در ضربات پنالتی مقابل نود ارومیه به خبرنگار "ورزش سه" گفت: نود ارومیه تیم جوان، با انگیزه‌ و دونده ای است. مشاهده کردید که آمدند جنگیدند و خیلی خوب دفاع کردند. طبیعی است که همیشه در جام حذفی یکسری تیم های کوچک مقابل تیم های بزرگ عرض اندام می کنند. تیم نود تا دقیقه پایانی جنگید و وقتی یک بازی به ضربات پنالتی میکشد کاملاً شانسی است.

او ادامه داد: با این حال این موضوع نشان می دهد که تیم نود ارومیه خوب کار کرده و به نظر من جای تحسین داشت. استقلالی‌ها باید یاد بگیرند که هیچ وقت تیم ها را دست کم نگیرند. مشاهده کردید که کار برای استقلال خیلی سخت شده بود؛ وقتی مقابل این تیم ها بازی می کنی باید از دقیقه اول خوب پرس کنید و توپ را به گردش در بیاورید و تیم حریف را خسته کنید تا به گل برسی.  به نظر من استقلال این کار را نتوانست خوب انجام بدهد، ولی در ضربات پنالتی روی تجربه موفق شد پیروز شود.

او که سال گذشته در مقطعی در لیگ یک در تیم نود ارومیه سمت داشت درباره این تیم اینگونه توضیح می دهد: آقای بهاری مدیرعامل این تیم یکی از دوستان قدیمی من است و شناخت خیلی خوبی از او دارم. من یک مقطع کوتاهی با تیم نود ارومیه همکاری کردم و همان موقع هم که کنار تیم بودم بازیکنان بسیار با استعدادی داشت و اعتقادم بر این است که اگر نود ارومیه اینگونه تداوم داشته باشد قطعاً موفق خواهد شد. سال گذشته پنجره نقل و انتقالات این تیم بسته بود و کمبود بازیکن داشتند ولی با این حال تیم خوبی جمع کردند و درست است که به دسته دوم رفتند اما تیم منسجمی دارد و دو سه بازیکن هم گرفتند  و فکر می کنم در دسته دو سرگروه هستند.

پیشکسوت استقلال در مورد صحبت فرهاد مجیدی مبنی بر اینکه خودش را مقصر این بازی دانسته و عذرخواهی کرده گفت: اگر این جسارت را داشته به نظر من بد نبوده و اینکه از هواداران عذرخواهی کرده نکته خوبی است.

دین محمدی در مورد اینکه فرهاد مجیدی بازیکنان اصلی را خط زده بود و حتی آنها را روی نیمکت نداشت که استفاده کند توضیح داد: این طبیعی است که هر مربی به بازیکنانش در جام حذفی استراحت بدهد، ولی در استقلال نباید فاصله ای بین بازیکن نیمکت‌نشین و اصلی وجود داشته باشد. من برای شما یک مثال می‌زنم در بازی لیورپول و آث میلان از بازیکنان ذخیره استفاده شد و هیچ تفاوتی با بازیکنان فیکس نداشتند و واقعا در تیم های بزرگ باید همین باشد.

وی در مورد عملکرد آرش رضاوند که بعد از دو هفته در ترکیب استقلال قرار گرفت و یک پنالتی هم تبدیل به گل کرد نظرش را اینگونه بیان کرد: آرش بازیکن خوبی است و اگر از نظر  روحی روانی بالا باشد واقعا خوب کار می کند. من فوتبالش را از لحاظ تکنیکی دوست دارم؛ منتهی در این مدت افت داشته که طبیعی است و امیدوارم هرچه زودتر به دوران اوجش برگردد. اکثر فوتبالیست ها این افت را دارند ولی آرش نباید به مسائل حاشیه‌ای توجه کند چون بازیکن خلاقی است.

دین محمدی در مورد شرایط کلی استقلال افزود: استقلال فراز و نشیب زیادی دارد اما باید در نظر بگیریم که این یک امر طبیعی است و برای بهترین تیم‌های دنیا اتفاق می‌افتد ولی باید به کمترین سطح برسد.