Menu

تا 2022 روی تاتامی کره | خبرآنلاین

تا 2022 روی تاتامی کره | خبرآنلاین
خبرآنلاین

احمد صافی مربی کاراته،قرار بود 8 ماه سرمربی تیم ملی کره باشد اما او تا سال آینده کنار این تیم می‌ماند.

سید حسن صفوی:سرمربی تیم ملی کاراته کره جنوبی گفت: قزاق ها بخاطر کسب عنوان سومی تیمی در مسابقات جهانی امارات روحیه مضاعفی را بدست آورده اند اما تیم و کادر فنی ماهوشیار هستند.

سنسی صافی، شما همچنان با فدراسیون کره جنوی همکاری میکنید یا به پایان همکاری رسیده‌اید؟

 ابتدا قرارمان این بود که من 8 ماه در کره جنوبی به عنوان سرمربی تیم ملی کاراته این کشور فعالیت کنم، اما در حال حاضر نزدیک به سه سال است که در این کشور حضور دارم. طبق قراردادی که دارم تا پایان بازی هایی آسیایی 2020 با فدراسیون کاراته کره جنوبی قرارداد همکاری دارم.   

چطور شد که به مسابقات قهرمانی آسیا نرفتید؟

فدراسیون کاراته کره جنوبی حضور تیم ملی این کشور را به مسابقات جهانی امارات تایید کرد و دولت هم حمایت خوبی داشت. تمام هزینه و امکانات را فدراسیون کاراته در اختیار تیم ملی این کشور قرار داده بود، اما فدراسیون کاراته کره جنوبی مسابقات قهرمانی آسیا را جزء برنامه ها و کارهای رسمی خود ندانست. در واقع هرکسی که تمایل به حضور در مسابقات را داشت، داوطلبانه می‌توانست به این مسابقات برود، اما چون بعد از آن مسابقات 2 هفته قرنطینه اجباری در کره برای نفرات اعزامی به قزاقستان در نظر گرفته شده بود، متقاضی هم برای حضور در این مسابقات به آن صورت نشد. من هم اگر میرفتم به دو مشکل بر میخورد. اول اینکه حتما باید بعد از مسابقات به کره جنوبی برمی‌گشتم و دو هفته باید در قرنطینه می ماندم و از تمام کارهای لیگ و مسابقات جام ایران زمین در تهران و 2 برنامه مهم که در آلمان و اسپانیا دارم جا می ماندم.

پس برای همین به این مسابقات اعزام نشدید؟

بله مشکل دیگری نبود، چون من هنوز با این تیم قرارداد دارم. بنابراین بدون اینکه مشکل اداری و کاری برای من پیش بیاید به قزاقستان نرفتم. شاید بگویم بهترین بازیکنان ما به این مسابقات اعزام نشدند. در مجموع 2 کاراته کا در بخش مردان و یک کاراته کا در بخش بانوان و 2 تا 3 نفر زیر 21 سال در رده نوجوانان و جوانان راهی مسابقات شدند.

شرایط تیم ملی کاراته کره جنوبی برای حضور در بازی های آسیایی چطورر است؟ آیا بازهم این تیم شانس کسب مدال دارد؟

شرایط کاراته کره بخاطر جمعیت کمی که در این کشور دارد با سایر رشته ها متفاوت است. ما نفراتی که برای بازی های آسیایی مدنظرمان است را متقاعد کردیم که در مسابقات جام ایران زمین شرکت کنند و درکمپ تمرینی که قرار است در ایران با حضور اساتید خوب و بزرگ کاراته داشته باشیم، حضور پیدا کنند. کار من خیلی سخت و سنگین است. ما حریف تمرینی نداریم و در مجموع 12 نفر در اختیار داریم. 2 نفر در بخش کاتا و مابقی نفرات در بخش کومیته حضور دارند و برخی اوزان هم نماینده نداریم. بنابراین باید تمام تلاش کنیم. آخرین باری که تیم به بازی های آسیایی اعزام شده بود مسئولیت تیم برعهده من نبود. پس از آن در بازی های آسیایی اینچون مسئولیت تیم را برعهده گرفتم و 4 مدال برنز در بخش کومیته کسب کردیم. این بار تمام توجه و تمرکز من این است که بتوانم شانس حضور در فینال بازی های آسیایی را داشت باشیم.

پس با این حساب از اردوی جام ایران زمین استارت تمرین تیم ملی کره جنوبی خواهد خورد؟

برنامه های اردوی تیم ملی کره جنوبی را به مسئولان فدراسیون کاراته کره جنوبی ارائه کرده‌ایم.البته قبل از آغاز اردوی تیم ملی کره جنوبی 5 نفر از کاراته کاهای کر به ایران سفر خواهند کرد و در مسابقات ایران زمین شرکت خواهند کرد. این آغاز اردوی این نفرات محسوب می شود.

پربیننده‌ترین اخبار ورزشی ایران و جهان

حسن یزدانی به خیابان رسید؛ کشتی‌گیر دیگر تغییر تابعیت داد

پیش بینی شما از نتایج تیم ملی کاراته و کاراته کاهای کره جنوبی در مسابقات قهرمانی آسیا چیست؟

برای کاراته کاهای کره جنوبی در قزاقستان یکی دو شانس کسب مدال برنز را پیش بینی میکنم. البته خیلی کار سختی را پیش رو دارند. به هر حال در ورزش ممکن است اتفاقات دیگری رقم بخورد.  از طرفی هم فکرمی‌کنم تیم ملی ایران با توجه به زحماتی که کشیده و توانایی هایی که دارد، بتواند نتایج خوبی کسب کند. هرچند که روحیه قزاق ها به خاطر میزبانی مضاعف است. ضمن اینکه بخاطر گرفتن عنوان سومی جهان در مسابقات کومیته تیمی برای اولین بار آنها خیلی پر انگیزه هستند،  اما این کارد فنی هوشیار ما بخصوص در رده بزرگسالان و با همت ورزشکاران خوب کشورمان امیدواریم که یک نتیجه خیلی خوب در قزاقستان کسب کنند.  

گویا برای حضور در یک سمینار راهی آلمان و اسپانیا شده‌اید؟

من به آلمان آمده‌ام و دو کار مهم دارم. یک مسابقه چند جانبه در آلمان قرار است برگزار شود و پس از آن قرار است در یک سمینار یک روزه که مسئولیت آن را امیر ولدخانی برعهده دارد حضور داشته باشم. بلژیک و چند کشور دیگر نیز در این مسابقه حضور خواهند داشت. از طرف دیگر من یک دیدار با مدرس برجسته فدراسیون جهانی کاراته دارم.

251254