Menu

مدیر پرسپولیس قول قهرمانی ششم را داد! | خبرآنلاین

مدیر پرسپولیس قول قهرمانی ششم را داد! | خبرآنلاین
خبرآنلاین

سرپرست باشگاه پرسپولیس پس از باز شدن پنجره نقل و انتقالات این تیم و بسته شدن پرونده بدهی میلیاردی به گابریل کالدرون، در نشست خبری به تشریح اتفاقات پیرامون این باشگاه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجید صدری که از چند ماه قبل مسئولیت باشگاه پرسپولیس را برعهده گرفته بود توانست پرونده سنگین بدهی به سرمربی پیشین این تیم و دستیارانش را ببندد تا پنجره نقل و انتقالات این باشگاه باز شود و یحیی گل محمدی بتواند بازیکنان مد نظرش برای ادامه رقابت‌های لیگ، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا را به خدمت بگیرد.

صدری که از سوی اعضای هیات مدیره به عنوان گزینه مدیرعاملی به حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان معرفی شده است، ظهر امروز سه شنبه در نشست خبری با حضور نمایندگان رسانه‌های گروهی شرکت کرد و به تشریح اقدامات صورت گرفته در این مدت پرداخت.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در ابتدای صحبت‌هایش گفت: در یک سالی که در باشگاه هستیم اولین کنفرانس خبری را برگزار می‌کنیم که می‌خواهیم درباره یکسری مسایل گفتگو کنیم. خیلی دوست دارم درباره گذشته هر سوالی بود بپرسید و جواب بدهم اما برای آینده برنامه ویژه‌ای داریم.

صدری در ادامه تاکید کرد: اگر قرار باشد اولین قول را بدهیم کسب قهرمانی ششم است. برای ما مهم این است که بتوانیم این قهرمانی را به دست بیاوریم و تقدیم به هواداران کنیم. البته مشکلات مالی فراوان و ایرادات زیادی وجود دارد که سعی می‌کنیم نداشته باشیم.

می‌خواهم از کادر فنی تشکر کنم که بدون حاشیه کار می‌کند. ما می‌خواهیم بدون دغدغه خاطر کارمان را پیش ببریم. می‌خواهیم در مسابقات داخلی مثل پنج سال گذشته موفق بمانیم و در آسیا هم موفقیت‌های دیگری را کسب کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: ما در مسابقات شماره یک هستیم که جایگاه اول را داریم اما این برای ما کافی نیست. باشگاه باید از لحاظ اخلاقی و فرهنگی هم شماره یک باشد. برای حل مشکلات دنبال دعوا و مشاجره نیستیم و مشکلات را می‌خواهیم با تعامل حل کنیم. البته نمی‌گذاریم حقوق باشگاه نادیده گرفته شود.

صدری درباره مباحث داخلی باشگاه گفت: بزرگترین سرمایه ما هواداران هستند و تا می‌توانیم باید اعتماد خودمان و اطرافیان را جلب کنیم. هرجایی که باشگاه این سود را برده است همه هم منتفع شده‌اند. می‌خواهیم شفافیت مالی داشته باشیم. از روابط عمومی می‌خواهم که هر ماه حداقل یک بار گزارش عملکرد را ارائه دهد چرا که روی شفافیت خودمان جدی هستیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به اولین سوال راجع به پرداخت با تاخیر مطالبات گابریل کالدرون گفت: فقط او را نداریم و دو سه مورد داریم که باید کارهایش را انجام دهیم. دهم تیرماه ۱۳۹۸ قرارداد کالدرون را آقای ایرج عرب امضا کرد. سپس اولین اختلاف در اول ژانویه ۲۰۲۰ پیش آمد که مدیرعامل آقای انصاریفرد بودند. دهم تیرماه ۱۳۹۹ صدور رای شد و دیروز هم تسویه شد. در زمان حضورش حدود ۳۰۰ هزار دلار پرداخت می‌شد. سپس مابقی پرداخت شد. در مجموع حدود ۷۴۵ هزار دلار به ایشان و خواکین پرداخت شد.

وی درباره میزان قرارداد سرمربی آرژانتینی پیشین پرسپولیس تاکید کرد: هر فصل ۸۵۰ هزار دلار قرارداد کالدرون بود. قرار بود ۳۰۰ هزار دلار دو هفته بعد از امضا، ۳۰۰ هزار دلار در نیم فصل و باقیمانده هم در پایان فصل به او پرداخت شود.

صدری یادآور شد: کاری که با ۱۰۰ هزار دلار انجام می‌شد و آقای رسول پناه هم گفت به اینجا رسید فحش‌ها و تهمت‌ها را ما شنیدیم اما آقایان کسی جوابگو نیست. بدهی که می‌توانستیم با ۱۰۰ هزار دلار را جمع کنیم با التماس با ۷۵۰ هزار دلار جمع کردیم. بنده باید جوابگوی عملکردم حتی پس از ۱۰ سال رفتن از پرسپولیس باشم حداقل بیایند بگویند بنا به این دلایل، ۱۰۰ هزار دلار را ندادیم. دستگاه‌های نظارتی باید به این موضوع ورود کنند.

صدری درباره نحوه دریافت مبلغ برای پرداخت به کالدرون گفت: شخصی که در این پرونده خیلی کمک کرد وزیر ورزش بود. ۲۲ میلیارد تومان را قبلاً هم می‌گرفتیم اما اولویت با بازیکنان بود و نتوانستیم پول را بدهیم. در نهایت وزارت ورزش کمک کرد تا ما پول کالدرون را بدهیم. نمی‌گوییم مقصر هستند اما بیایند و به مردم پاسخ بدهند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: پس از تهیه پول دنبال این هستیم که هزینه‌ها را کم کنیم. بعد از اینکه پول را تامین کردیم با کمک آقای سجادی از بانک مرکزی درخواست ارز نیمایی کردیم. قبلاً وقتی دلاری قرار بود بدهیم ارز آزاد می‌گرفتیم. مثلاً برای همین رادو چنین کاری کردیم. قیمت روز دلار را محاسبه می‌کردند. وزارت ورزش کمک کرد تا سه میلیارد و پانصد میلیون تومان به نفع باشگاه شود.

۲۵۶ ۲۵۱