Menu

حسینی: فوتبال فقط گل و پاس گل نیست | ورزش3

حسینی: فوتبال فقط گل و پاس گل نیست | ورزش3
ورزش3

محمدرضا حسینی، وینگر سپاهان اعتقاد دارد خوب بودن فقط به گل زدن و پاس‌گل دادن نیست.

به گزارش "ورزش سه"، سپاهان بعد از انتخاب محرم نویدکیا به‌عنوان سرمربی جدیدش، فصل گذشته تا آستانه قهرمانی پیش رفت ولی درنهایت قافیه را به پرسپولیس باخت و درنهایت نایب قهرمان شد. زردپوشان اصفهانی در این فصل هم مدعی جدی قهرمانی هستند و در پایان هفته دهم در صدر جدول قرار دارند، البته به لطف 3‌امتیازی که توسط کمیته انضباطی گرفتند. محمدرضا حسینی وینگر سپاهان هم امیدوار است که آنها بعد از چند سال قهرمانی در لیگ را تجربه کنند. حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار همشهری ورزشی درخصوص آخرین وضعیت سپاهان بیشتر توضیح داده است.

*شرایط سپاهان را در لیگ برتر چطور ارزیابی می‌کنی؟ حسینی- وضعیت خوبی داریم و خوشبختانه در صدر جدول هستیم. هدف ما این است که روند خوبی را ادامه دهیم و درنهایت قهرمان لیگ برتر شویم. البته می‌دانیم برای رسیدن به این هدف نباید ساده امتیاز از دست بدهیم. ما در بعضی از بازی‌ها با اینکه نمایش خوبی داشتیم ولی امتیاز از دست دادیم. ما باید زیبا بازی کنیم و نتیجه هم بگیریم.

  *قبول داری 3‌امتیاز بازی با گل‌گهر با توجه به شکستی که در این بازی داشتید، یک اتفاق مهم و بزرگ برای تیم شما بود؟ حسینی- من نمی‌توانم در مورد مسائل حقوقی این موضوع و حکم کمیته انضباطی صحبت کنم، ولی این تصمیمی بود که گرفته شد و باید هم به قانون احترام گذاشت. قطعا این 3‌امتیاز به تیم ما کمک کرد.

  *به‌نظر تو شانس اول قهرمانی در لیگ امسال کدام تیم است؟ حسینی- پیش‌بینی در این زمینه زود است و همیشه قهرمان لیگ در هفته آخر یا ماقبل آخر مشخص می‌شود. تیم ما امسال جدا از نتیجه، در ارائه یک فوتبال زیبا هم موفق بوده و کمتر تیمی را در لیگ برتر پیدا می‌کنید که مثل سپاهان فوتبال بازی کند. شما دیدید که آقای نویدکیا هم چند روز پیش گفتند که باخت را به مساوی ترجیح می‌دهند و این نشان می‌دهد که او به فوتبال هجومی علاقه دارد.

  *بعد از بازی با پیکان با پرسپولیس روبه‌رو خواهید شد. این مسابقه می‌تواند سرنوشت قهرمانی را تا حدود زیادی رقم بزند؟ حسینی- بازی با پرسپولیس هم 3‌امتیاز دارد ولی با توجه به اینکه هر دو‌تیم از قدرت‌های فوتبال ایران هستند، قطعا یک بازی معمولی نخواهد بود. البته اینطور نیست که این بازی سرنوشت قهرمانی را رقم بزند ولی امتیازش برای هر دو‌تیم مهم است. قبل از این بازی هم باید با پیکان روبه‌رو شویم که تیمی تاکتیکی و فوتبال بلد است و باید 3‌امتیاز این بازی را بگیریم.

  *از عملکرد خودت در این فصل راضی هستی؟ حسینی- این موضوع از یک طرف از دریچه گل زدن و پاس گل دادن مورد بررسی قرار می‌گیرد که من فقط یک‌گل زدم و کم هم پاس گل دادم. مسئله دیگر در خدمت تیم بودن و اجرای دستورات کادر فنی است. به‌عنوان مثال در بازی با مس رفسنجان گل نزدم و پاس گل هم ندادم ولی از لحاظ آماری بهترین بازیکن زمین بودم. من در سن و سالی هستم که این را درک می‌کنم که خوب بودن فقط گل زدن یا پاس گل دادن نیست و در خدمت تیم بودن هم بسیار مهم و حیاتی است. البته در بازی‌های بعد هم بیشتر تلاش می‌کنم تا از لحاظ گل زدن یا پاس گل دادن عملکرد بهتری داشته باشم. در سپاهان البته عملکرد اکثر بازیکنان در یک رنج است و این نشان می‌دهد که کار تیمی در تیم ما در اولویت قرار دارد.