Menu

گل محمدی: قصه‌های شما انگیزه تلاش ماست | ورزش3

گل محمدی: قصه‌های شما انگیزه تلاش ماست | ورزش3
ورزش3

یحیی گل‌محمدی می‌گوید که رقبای پرسپولیس دنبال قصه و داستان هستند و همین تلاش نکردن آنها سبب شده تا قهرمانی پرسپولیس ادامه دار باشد.

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که ماجرای حذف پرسپولیس از آسیا و همچنین انتخاب مدیرعامل این تیم همه چیز را در حوزه خبری این باشگاه تحت تاثیر قرار داده، سرمربی این تیم در نشست خبری حضور یافت و در مورد وضعیت تیمش و همچنین سوالات پیش رو پاسخ داد.

او در این نشست برای دومین بار از مجید صدری حمایت کرد و گفت که وی برخی از مشکلات تیم را حل کرده و مثل گذشته اشاره کرد که او در باشگاه «تنهاست». یحیی همچنین به صورت ضمنی از رای علیه گل گهر انتقاد کرد و گفت که کمیته استیناف باید رای همه جانبه بدهد.

یحیی همچنین با اشاره به اینکه حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا قابل پیش بینی بوده، عنوان کرد که «فوتبال ایران شبیه یک دورهمی» است.

سرمربی پرسپولیس در ابتدای صحبت‎هایش با اشاره به ذوب آهن گفت: بازیها هر هفته حساس می‌شوند و مقابل تیمی بازی داریم که هم بازیکنان جوان و هم باتجربه خوبی دارند. هم کادرفنی مجرب و خوبی دارند و به آقای تارتار بابت تیم خوبشان تبریک می‌گویم. چیزی که برای ما مهم است، کسب سه امتیاز کامل بازی است و باید خیلی متمرکز بازی کنیم. آنها سرعتی هستند و در ساخت بازی از عقب می‌توانند هر تیمی را اذیت کنند. باید خیلی خوب دفاع کنیم و فضاها را ببندیم تا حریف در زمین ما نتواند پاس بدهد یا موقعیت بسازد. سه امتیاز جز با تلاش بیشتر به دست نخواهد آمد و اصلا حق اشتباه در این بازی را نداریم چون جبرانش خیلی سخت خواهد بود. فاصله تیمها باهم واقعا کم است یا اصلا فاصله‌ای نیست. باید با کمترین اشتباه و بهترین استفاده از فرصت گلزنی بتوانیم به سه امتیاز دست پیدا کنیم. امیدوارم بتوانیم بازی خوبی را انجام دهیم و از موقعیت‌ها استفاده کنیم تا به سه امتیاز برسیم.

یحیی در مورد حذف احتمالی تیمش از آسیا توضیح داد: این یک معضل بزرگی در فوتبال ماست. آخرین مراسمی که یادم است این بود که همه جشن گرفتند و همدیگر را بوسیدند و بغل کردند که مجوز را صادر کردند اما الان نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده و چه اطلاعاتی به بیرون درز کرده. مشکلاتی که برای پرسپولیس و استقلال هست در سالهای گذشته هم بوده اما نمی‌دانم کسانی که در فدراسیون بودند چطور مجوز را گرفتند اما اینکه امسال چرا نگرفتند جای تعجب دارد. این ساختار مریض فوتبال ایران است که این اتفاقات میفتد. قابل پیش بینی هم بود و چیزی نیست که بگوییم امروز اتفاق افتاده. این مشکلات همیشه بوده و ما فقط اسم فوتبال حرفه‌ای را یدک می‌کشیم. سیستم فوتبال ما از باشگاه واقعا عقب است. وقتی شما بیرون از خانه با حریفان بازی می‌کنید، تازه میفهمید امکانات و ساختار و تشکیلات چیست. اینجا واقعا شبیه یک دورهمی است. من به عنوان مربی کار خودم را می‌کنم و مدیران و مسئولان هم نباید شرایط را طوری می‌کردند که این اتفاق بیفتد. اسم پرسپولیس و استقلال انقدر بزرگ هست که به آسیا اعتبار بدهد و اگر این اتفاق رخ دهد، شاید برای فوتبال ما این ضرر مهم نباشد، اما خود آسیا هم از نبود پرسپولیس و استقلال ضرر خواهد کرد و اعتبارش کاهش خواهد یافت.

* این سوال را از عزیزی خادم بپرسید

گل‌محمدی در مورد حضور عزیزی خادم در اردوی ذوب آهن مثل بازی صنعت نفت، گفت: نمی‌دانم و این سوال را باید از خود ایشان بپرسیم. ما سعی می‌کنیم ذهنمان را درگیر این مسائل نکنیم اما شکل کار فکر کنم شکل قشنگی نیست. بگوییم بازی با صنعت نفت یک اتفاق بود اما چرا دوباره این اتفاق تکرار می‌شود؟ ذهنمان را درگیر این مسائل نمی‌کنیم و تمرکزمان را روی این بازی خواهیم داشت.

او درباره عملکرد نامطلوب تیمش در نیمه اول نیز اظهار داشت: اگر کسی آمار دقیقی از بازیها گرفته باشد، نیمه اول و دوم همیشه متفاوت بوده و گل‌های کمتری به ثمر می‌رسد. این به خاطر این است که تیمها در شروع کار تمرکز و انرژی بالایی برای دفاع دارند و همه تیمها در دنیا اینطور هستند اما نیمه دوم عوض می‌شود. نتیجه در پایان بازی مشخص می‌شود ولی تیم پرسپولیس باید شروع قوی داشته باشد و تیمی بوده که همیشه تا دقیقه 20 گل زده و بعد به گل‌هایش اضافه کند. تیم ما در موقعیت سازی بد نبوده و امیدوارم در نیمه اول هم بیشتر بتوانیم گل بزنیم و این کار را انجام دهیم.

* امیدوارم کمیته استیناف همه جانبه رای بدهد

او در مورد رای کمیته انضباطی راجع به گل‌گهر عنوان کرد: من وارد جزئیات رای نمی‌شوم اما هر رای که می‌خواهد داده شود، باید همه جوانب را در نظر بگیرند. اینطور نباشد که یک بازی و دو بازی این اتفاق بیفتد و امتیاز را به تیمی بدهند که قهرمانی برایش راحت تر می‌شود. این به نظرم خیلی خوب نیست در فوتبال ما و قطعا کارشناسان هم درباره این مسئله صحبت کردند و رای باید طوری باشد که هیچ تیمی ضرر نکند و این اصل موضوعی است که باید به آن رسیدگی شود.

وی راجع به احتمال بسته شدن دوباره پنجره اظهار داشت: ما تا نیم فصل نمی‌توانیم هیچ حرکت نقل و انتقالاتی کنیم و در تعطیلات نیم فصل زمان داریم تا بتوانیم کاری کنیم. آن هم بر اساس نیاز فنی تیم خواهد بود  و امیدوارم تا آن موقع اتفاق خاصی نیفتد. متاسفانه وقتی پنجره باز شد وحدت را از دست دادیم و منوچهر هم هنوز آی تی سی اش صادر نشده و باشگاه باید ضمانت نامه بانکی را هم حاضر کند. شاید از لحاظ قانونی پنجره باز شده باشد اما هنوز از نظر اجرایی استفاده ای نکردیم.

* پنج بار قهرمان شدیم اما انگیزه داریم

یحیی راجع به فیکس بودن برخی بازیکنان در تمام بازیها گفت: ما یک تیم خوبی هستیم که به یکدیگر باور و اعتماد زیادی داریم. اینکه بالاخره از سال گذشته به این طرف 7-8 بازیکن در سطح تیم ملی را از دست دادیم، یک واقعیت است اما بازیکنانی که به این تیم آمدند هم عاشق بودند. بازیکنی داشتیم که خانه و ماشین فروخت و رضایت نامه گرفت و خیلی از بازیکنان قدیمی هم صبوری کردند. بازیکنان ما می‌توانند الگویی برای تمام تیمها باشند. من همیشه از آنها تعریف کردم و آنها باوجود 5 قهرمانی متوالی، بازهم انگیزه و اشتیاق زیادی برای قهرمانی دارند. این انگیزه و اشتیاق را از هواداران خودمان می‌گیریم و حضورشان در کنار ما حس می‌شود و امیدوارم در نهایت جواب محبتشان را بدهیم. شاید در نهایت امسال نتوانیم جامی بگیریم اما با تمام توان می‌جنگیم و از جان مایه می‌گذاریم تا موفق شویم.

* رقبا دنبال قصه و داستان هستند

سرمربی پرسپولیس درباره صد بازی حضور روی نیمکت پرسپولیس عنوان کرد: این افتخار بزرگی برای من است و حتی یک بازی نشستن روی نیمکت پرسپولیس هم افتخار است. خیلی خوشحالم از اینکه در پرسپولیس و کنار این بازیکنان و هواداران هستم و از همه آنها بابت حمایت و پشتیبانی در دو سال اخیر تشکر می‌کنم. همیشه وقتی قهرمان می‌شوید ممکن است حرف و حدیث پشتش باشد، به هر حال تیمهایی که نتوانستند افتخاری کسب کنند، ما را متهم می‌کنند و ممکن است حرفهایی بزنند که افکار عمومی را متهم کنند. از یک طرف خوشحالم چون به جای اینکه تلاش کنند، حرف می‌زنند و دنبال و قصه و داستان هستند. از آن طرف برای ما ایجاد انگیزه می‌شود که تلاش بیشتری کنیم.

گل‌محمدی راجع به مطرح شدن اسامی برای مدیرعاملی پرسپولیس و عملکرد صدری توضیح داد: من در جایگاهی نیستم که بخواهم تعیین و تکلیف کنم که کسی بخواهد مدیرعامل شود یا کسی در هیئت مدیره قرار بگیرد و این در حیطه اختیارات من نیست. اما چیزی که می‌دانم این است که از وقتی آقای صدری آمدند ما با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردیم اما از وقتی که ایشان آمده تلاش زیادی کرده و باوجود اینکه تنها بوده و دنبال حل تمام مشکلات بوده، من از ایشان تشکر می‌کنم و تلاش زیادی کردند. هرچند که نتوانستند تمام اتفاقاتی که بود را حل نکردند اما بخش اعظمی را حل کردند. می‌دانیم که باشگاهداری سخت است اما باشگاه بزرگی نظیر پرسپولیس، احتیاج به تشکیلات خوب دارد و این چیزی است که نیاز هر تیمی است و پایه و اساس موفقیت تیم را رقم می‌زند. مثل همین اتفاق مجوز حرفه‌ای که به خاطر نبود تشکیلات خوب و منظم در تیم بوده است. برای همه مدیران تیم آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم موفق باشند.

* این تعهدی است که پرسپولیس به شهرخودرو داده

یحیی در مورد طلب شهرخودرو از او و بند 10 میلیونی گفت: بالاخره باشگاه پرسپولیس یک تعهدی برای انتقال من داده بود و فقط انتقال من نبود و ما 5 مربی بودیم که از شهرخودرو آمدیم پرسپولیس. آقای فنایی، عسکری، رحیم پور و مطهری هم بود که جابجا شدیم و باشگاه پرسپولیس مبلغی را تعهد کرد که بدهد. باشگاه شهرخودرو لطف کرد و این انتقال انجام شد. پولهای زیادی آمد و رفت اما طلب شهرخودرو را پرداخت نکردند. نمی‌دانم چه بگویم، این مبلغ باید پرداخت می‌شد و یک معامله برد برای پرسپولیس بود. کاری به خودم ندارم اما حضور این همکاران در تیم باعث به وجود آمدن موفقیت و درآمدزایی در حدود 100 میلیارد شد. امیدوارم هرچه سریعتر مشکلات شهرخودرو و تعهد ما به این تیم حل شود تا این کار سخت تر نشود.

او درباره وضعیت حامد لک نیز توضیح داد: همانطور که شما گفتید فشار زیادی روی حامد لک بوده و بازیهای سنگینی را پشت سر گذاشته و بازیهای سنگین دیگری هم هست. اگر بخواهیم به او نمره بدهیم، واقعا یک نمره قبولی بوده. بازیکن توانمندی است و از لحاظ ذهنی هم این را نشان داده و امیدوارم در دروازه ما حضور داشته باشد و رفت و آمدهای زیادی از طرف رادو بوده و کاری به دلایلش ندارم اما این باعث می‌شود که تمرکز دروازه‌بان دیگر تمرکزش از دست برود و احساس تنهایی کند. هر رفت و آمدی یک تبعاتی برای تیم دارد و متاسفانه رفتن رادو هم ممکن است روی حامد [لک] اثر داشته باشد اما او خیلی خوب توانسته خودش را جمع و جور کند.