Menu

احضار لژیونرهای دو تابعیتی برای دیدار با ایران | ورزش3

احضار لژیونرهای دو تابعیتی برای دیدار با ایران | ورزش3
ورزش3

سرمربی تیم ملی عراق دو بازیکن لژیونر این کشور را برای دیدار با ایران به اردوی تیم ملی دعوت می کند.

به گزارش "ورزش سه"، زلیکو پتروویچ سرمربی صربستانی که با چراغ سبز فدراسیون فوتبال عراق به عنوان جانشین دیک ادووکات در سمت خود ابقا شد، تصمیم گرفته است که چند بازیکن لژیونر و اغلب دو تابعیتی را برای دیدار با ایران به اردوی تیم ملی دعوت کند. بازیکنانی که برخی از آنها با تصمیم ادووکات از تیم ملی کنار گذاشته شده بودند.

خبرگزاری فرات نیوز با اعلام این خبر نوشت: پتروویچ سرمربی تیم ملی تصمیم گرفت احمد یاسین بازیکن عراقی تیم اوربرو در لیگ برتر سوئد را برای دو دیدار مقابل تیم های ایران و لبنان در مرحله مقدماتی جام جهانی به اردو فرا بخواند. این مربی همچنین تصمیم گرفت جاستین میرام دیگر بازیکن عراقی را به تیم ملی دعوت کند.

فرات نیوز در ادامه نوشته است: پتروویچ سه شنبه گذشته فاش کرده بود که چهار بازیکن جدید که در خارج از کشور عراق حضور دارند، برای اولین بار در بازی بعدی مقابل ایران به اردو دعوت شده و در این مسابقه حضور خواهند داشت.

چندی پیش بود که جاستین میرام مهاجم 33 ساله تیم سالت لیک و شاغل در لیگ MLS آمریکا، به دلیل اختلافات با دیک ادووکات از حضور در تیم ملی کناره گیری کرد ولی حالا با جدایی این سرمربی هلندی، میرام تصمیم گرفته است تا یکبار دیگر پیراهن تیم ملی عراق را بر تن کند.

احمد یاسین مهاجم اوربرو سوئد که فصل قبل برای تیم دنیزلی اسپور ترکیه توپ می زد، به دلیل مصدومیت شدید پارگی رباط صلیبی، دیدارهای انتهای فصل سوپرلیگ ترکیه را از دست داد و سپس راهی لیگ سوئد شد و به اوربرو پیوست و تنها در 3 دیدار پایانی فصل برای این تیم به میدان رفت که موفق به زدن 2 گل برای این تیم شد ولی نتوانست مانع از سقوط اوربرو به دسته پایین تر شود.

حالا او قرار است پس از گذشت 2 سال و 3 ماه یک بار دیگر به تیم ملی عراق دعوت شود. این بازیکن تجربه حضور برابر ایران در جام ملت های آسیا 2019 را در کارنامه دارد و آخرین بار در مرحله قبلی مقدماتی جام جهانی و پیش از شیوع ویروس کرونا، برابر بحرین به میدان رفته بود.